Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

DEMİRCAN'DAN İNEGÖL'E SÜRPRİZ ZİYARET

Ayrıntılar>>>

YÜZME HAVUZU HİZMETE GİRİYOR

Ayrıntılar>>>

MAHALLELERİN EKSİKLERİ GİDERİLİYOR

Ayrıntılar>>>

TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Ayrıntılar>>>

  • Cuma 33 ° / 21 ° Güneşli
  • Cumartesi 34 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazar 35 ° / 22 ° Güneşli

YILLAR SONRA İNEGÖL'DE BULUŞTULAR

Ayrıntılar>>>

Kayseri Hava İndirme Tugayı´nda 1980-1990 yılları arasında askerlik yapan İnegöllüler, yıllar sonra bir araya geldi.

Ortalama 30-40 yıl önce Kayseri Hava İndirme Tugayı´nda askerlik yapan paraşütçü komandolar, yıllar sonra İnegöl´de buluştu. Birlikte anı tazeleyen arkadaşlar çeşitli sosyal faaliyetler yaparak örnek teşkil ediyor.

Her Şey Bir Whattsapp Grubu İle Başladı
Kani Kont, Münir Irağaç ve Basri Şen önderliğinde, o dönemlerde Kayseri Hava İndirme Tugayı´nda askerlik yapan paraşütçü komandoları kapsayan bir WhattsApp grubu oluşturuldu. İlk başlarda 5-10 kişilik bir WhattsApp grubuyla toparlanmaya başlayan komandoların gruptaki sayısı gün geçtikçe arttı. Sayının artmasıyla birlikte grupta çeşitli sosyal faaliyetler gerçekleştirildi. Sosyal faaliyetlerin gerçekleştirilmesiyle birlikte de aileler gruba dahil oldu.
Sosyal faaliyetlerine devam eden İnegöllü paraşütçü komandolar, Tugayda görev yapmış şehit arkadaşlarını anmak için 70 kişilik bir yemekli programda bir araya geldi.

DOSTLUĞUMUZ AİLELERİMİZE DE YANSIDI
Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Kani Kont, “Bundan birkaç yıl önce, birlikte askerlik yaptığımız arkadaşlarımızla otururken bir WhattsApp grubu oluşturduk. Buradaki amacımız bizim askerlik yaptığımız yıllarda, Kayseri´de askerlik yapan İnegöllü arkadaşlarımızla bir araya gelmekti. Bu kapsamda çalışmalara başladık ve sayımız gün geçtikçe arttı. İşin en güzel tarafını ise dostluklarımızın ailelerimize de yansıması oldu. Yıl içerisinde Kayseri´ye giderek oradaki anılarımızı tazeliyoruz, çeşitli sosyal faaliyetler yapıyoruz, şehit olan arkadaşlarımıza Kuran-ı Kerim okutuyoruz, son olarak da Barış Pınarı Harekatı´nda görevli askerlere destek amaçlı bir araya geldik. Ben bu aradan tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum.  O yıllarda, bizim gibi Kayseri´de askerlik yapan arkadaşlarımız varsa da bizimle irtibata geçsin. Biz sosyal faaliyetlerimize devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.