Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

DEMİRCAN'DAN İNEGÖL'E SÜRPRİZ ZİYARET

Ayrıntılar>>>

YÜZME HAVUZU HİZMETE GİRİYOR

Ayrıntılar>>>

MAHALLELERİN EKSİKLERİ GİDERİLİYOR

Ayrıntılar>>>

TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Ayrıntılar>>>

  • Cuma 33 ° / 21 ° Güneşli
  • Cumartesi 34 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazar 35 ° / 22 ° Güneşli

KOSOVA KOLEJİ ŞEHRİNİ TANIYOR

Ayrıntılar>>>

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Sosyal Bilgiler dersi kapsamında Ulu Şehir Bursa'ya kültür gezisi düzenledi.

Okul Müdürü İbrahim Ergin başkanlığında, Sosyal Bilgiler öğretmenleri Canan Kurşun ve Nurullah Bozgedik koordinatörlüğünde, Türkçe öğretmeni Büşra Türkmen ve Fen Bilimleri öğretmeni Hilal Demir sorumluluğunda Bursa'nın tarihî yerlerini gezerek öğrendiler.

İlk olarak Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni gezen Kosovalı öğrenciler, Bursa'nın fetihten cihan devletine uzanan yolculuğuna tanıklık ettiler. Aynı zamanda müze içerisinde bulunan Osmanlı Devleti'nin kuruluş döneminin anlatıldığı Diriliş Ertuğrul dizisinde oyuncuların kullandığı kostümler ve aksesuarlar, öğrenciler tarafından ilgiyle incelendi. Müzenin ardından Ulu Cami'ye giden öğrenciler hem manevî bir hava aldılar hem de caminin yapılış hikâyesini tekrar dinlediler. Daha sonra Bursa'nın Fatihi Orhan Gazi'yi ziyaret ettiler. Tophane'de bolca fotoğraf çeken öğrenciler keyifli anlar yaşadılar. Son olarak Muradiye Külliyesi'ni gezen öğrenciler Bursa'nın tarihi hakkında bilgi sahibi oldular.

Geziyle ilgili Özel Devrim Kosova Ortaokulu Müdürü İbrahim Ergin “Öğrencilerimizin tarihe ilgisinin artması, merak ettikleri tarihî yerlerin yerinde görülmesi bakımından çok yararlı bir gezi oldu. Öğrencilerimiz Bursa'nın tarihî ve kültürel yerlerini gezerek öğrendiler.” dedi.

Sosyal Bilgiler öğretmeni Canan Kurşun ise “Derste işlediğimiz konular yaptığımız kültür gezisiyle pekişti ve kalıcı öğrenme gerçekleşti. Öğrencilerimizin deneyimleri bizler için mutluluk vericidir.” dedi.