Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

FİYAT ALDATMACASINA DİKKAT

Ayrıntılar>>>

iLK ADAY YAŞAR YILMAZ

Ayrıntılar>>>

ESNAF EĞİTİMDEN GEÇTİ

Ayrıntılar>>>

YERLİ VE MİLLİ TEKNOLOJİ ANLATILDI

Ayrıntılar>>>

  • Çarşamba 14 ° / 6 ° Bulutlu
  • Perşembe 14 ° / 6 ° Bulutlu
  • Cuma 14 ° / 6 ° Bulutlu

KOSOVA KOLEJİ ŞEHRİNİ TANIYOR

Ayrıntılar>>>

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Sosyal Bilgiler dersi kapsamında Ulu Şehir Bursa'ya kültür gezisi düzenledi.

Okul Müdürü İbrahim Ergin başkanlığında, Sosyal Bilgiler öğretmenleri Canan Kurşun ve Nurullah Bozgedik koordinatörlüğünde, Türkçe öğretmeni Büşra Türkmen ve Fen Bilimleri öğretmeni Hilal Demir sorumluluğunda Bursa'nın tarihî yerlerini gezerek öğrendiler.

İlk olarak Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni gezen Kosovalı öğrenciler, Bursa'nın fetihten cihan devletine uzanan yolculuğuna tanıklık ettiler. Aynı zamanda müze içerisinde bulunan Osmanlı Devleti'nin kuruluş döneminin anlatıldığı Diriliş Ertuğrul dizisinde oyuncuların kullandığı kostümler ve aksesuarlar, öğrenciler tarafından ilgiyle incelendi. Müzenin ardından Ulu Cami'ye giden öğrenciler hem manevî bir hava aldılar hem de caminin yapılış hikâyesini tekrar dinlediler. Daha sonra Bursa'nın Fatihi Orhan Gazi'yi ziyaret ettiler. Tophane'de bolca fotoğraf çeken öğrenciler keyifli anlar yaşadılar. Son olarak Muradiye Külliyesi'ni gezen öğrenciler Bursa'nın tarihi hakkında bilgi sahibi oldular.

Geziyle ilgili Özel Devrim Kosova Ortaokulu Müdürü İbrahim Ergin “Öğrencilerimizin tarihe ilgisinin artması, merak ettikleri tarihî yerlerin yerinde görülmesi bakımından çok yararlı bir gezi oldu. Öğrencilerimiz Bursa'nın tarihî ve kültürel yerlerini gezerek öğrendiler.” dedi.

Sosyal Bilgiler öğretmeni Canan Kurşun ise “Derste işlediğimiz konular yaptığımız kültür gezisiyle pekişti ve kalıcı öğrenme gerçekleşti. Öğrencilerimizin deneyimleri bizler için mutluluk vericidir.” dedi.