İnegöl AVM
Güncel 11.01.2021 11:34:00 0

İnegöl'de İstiklal Marşı Okundu

Ayrıntılar>>>

Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye'nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı'mızı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okuyamıyoruz. Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı'mızla başlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, canlı derslerimiz öncesinde ekran başında millî marşımızı söylüyor.

Hal gereği Millî Eğitim Bakanlığı yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olmak ve İstiklal Marşı'mızı 7'den 77'ye hep birlikte söylemek istedi . 10 Ocak gününde 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılmasını ve İstiklal Marşı'mızın okunmasını. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00'da İstiklal Marşı'mız yayımlanmasını istedi.

Tüm Türkiye'ye çağrı yapan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10.00'da yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını; öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere bulundukları yerden İstiklal Marşı'na eşlik etmeleri için davette bulunmalarını istedi.

Bunun üzerine İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bu sabah saat 10.00'da Altıeylül ilköğretim okulunda bayrak töreni yapıldı. Yapılan törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru katılım gösterdi.

Aynı tören sadece devlet okullarında değil özel okullarda da yapıldı.Zabıta Ekipleri Fırın Denetimlerini Sürdürüyor

Ayrıntılar>>>

CHP Yeni Gençlik Kolları Başkanını Seçti

Ayrıntılar>>>

Köy Yollarına Anında Müdahale Edildi

Ayrıntılar>>>

KENT KONSEYİ ÇOCUK MECLİSİ : PANDEMİ SÜRECİ ÇOCUKLARIMIZ

Ayrıntılar>>>

  • Pazar 1 ° / -4 ° Hafif kar - Sağanak
  • Pazartesi 0 ° / -6 ° Hafif kar - Sağanak
  • Salı -1 ° / -7 ° Parçalı bulutlu