İNEGÖL HALKININ SELAMLARINI İLETTİ
İnegöl Belediyesinin kültür kardeşliği yaptığı Fransa´nın Cenon Belediyesinin daveti üzerine Kültür Şehirleri Buluşmasına Belediye Başkanı Alper Taban ve belediye meclis üyeleri katılım gösterdi.
Tarih: 9.11.2018 15:25:39

16 Haziran 2014 tarihinde Cenon Kenti ile imzalanan “Kültür İş Birliği Anlaşması”ndan sonra iki şehir arasında karşılıklı ziyaretler devam ederken, iki kent arasındaki bağlar bu ziyaretler ile daha da güçlenmeye devam ediyor. Son olarak 7-10 Kasım tarihleri arasında Fransa´nın Bordeaux´a bağlı Cenon kentinin her yıl düzenlediği ve İspanya, Portekiz, Fas ve Amerika´dan çeşitli şehirlerin delegasyonların yer aldığı Kültür Şehirleri Buluşmasında Türkiye´yi İnegöl Belediyesi temsil etti. Cenon ziyaretinde, İnegöl delegasyonunda Belediye Başkanı Alper Taban, belediye meclis üyelerinden Osman Arslan, Mürsel Avaşar, Erdal Akkaya ve Fevzi Dülger hazır bulundu.

CENON BELEDİYE BAŞKANINDAN SICAK KARŞILAMA
Belediye Başkanı Alper Taban ve belediye meclis üyelerinden oluşan İnegöl delegasyonu, Cenon´da ilk olarak Cenon Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Jean François Egron´un sıcak ve samimi karşılaması sonrası, Cenon Belediyesi Başkan Yardımcısı Huruzet Günder eşliğinde Belediye Başkanı Jean François Ergon ve Belediye Meclis üyeleri ile bir araya gelinerek iki şehir arasında yapılması düşünülen konularda istişarelerde bulunuldu. Kültür kardeşliğinin daha da ileriye götürülmesi konusunda fikir birliğine varılan görüşmeden sonra, İnegöl heyeti Cenon Belediyesinin çeşitli birimlerini ziyaret ederek çalışan personelden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BELEDİYE PAZARINDA TÜRK VATANDAŞLARIN KURDUĞU STANTLAR ZİYARET EDİLDİ 
Başkan Taban ve beraberindekiler Cenon Belediyesi ziyaretinden sonra, Belediye pazarında Türk vatandaşlarının stantlarını ziyaret etti. Türkiye´yi anımsatan Pazar manzaralarının görüldüğü ve Türk vatandaşlarının Türkiye´ye özgü yöresel ürünleri sattıkları belediye pazarında Başkan Taban, vatandaşlarla hasbihal etme fırsatı buldu.

BAŞKONSOLOS KAHYAOĞLU ZİYARET EDİLDİ
İnegöl delegasyonu, Cenon ziyareti sırasında Bordeaux´da yer alan Türk Konsolosluğunu ´da ziyaret etti. Ziyarette başkonsolos Mehmet Cem Kahyaoğlu´na İnegöl´ü hatırlatacak hediyeler takdim edilirken, Başkan Taban, Başkonsolos Kahyaoğlu´nu İnegöl´de ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtmeyi ihmal etmedi. Başkan Taban ve beraberindekileri konsolosluk binasında misafir etmekten dolayı mutlu olduklarını belirten Başkonsolos Kahyaoğlu da, İnegöl delegasyonuna konsolosluk binasını gezdirerek, yapılan işlemler hakkında bilgi verdi.

TÜRK BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKİLDİ
İnegöl Delegasyonu Cenon´da önemli görüşmelere imza atarken, Başkonsolos Mehmet Cem Kahyaoğlu´nun hazır olduğu ve Türk vatandaşlarının da katılımı gösterdiği Kültür Şehirleri Buluşması resmi programı öncesinde Türk Bayrağı, coşkuyla söylenen İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekildi. Diğer ülke bayraklarının da göndere çekilmesinden sonra Başkan Taban belediye meclis üyeleri ile birlikte Cenon kentinin her yıl düzenlediği ve İspanya, Portekiz, Fas ve Amerika´dan çeşitli şehirlerin delegasyonların yer aldığı Kültür Şehirleri Buluşmasında katılımcı ülke delegasyonlarının yer aldığı resepsiyona katılım gösterdi.

İNEGÖL HALKININ SELAMLARINI İLETTİ
Kültür Şehirleri Buluşmasının resmi programında konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Öncelikle böylesi güzel ve anlamlı organizasyonda bizleri ağırlayan Cenon Belediyesinin çok değerli başkanı Jean François Ergon ve kıymetli mesai arkadaşlarına teşekkürlerimi sunarken, şehirlerimiz arasında kültürel işbirliğinin daha artmasına vesile olacak bu buluşmaya katılan tüm ülke delegasyonlarını da saygıyla selamlıyorum. Cenon Belediye Başkanının daveti üzerine belediye meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte buradan olmaktan dolayı çok mutluyum. Buraya tüm İnegöl halkımın selamlarını sizlere getirdim” şeklinde konuştu.

“CENON BULVARININ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRMİŞTİK”
Konuşmasında İnegöl hakkında kısa bilgilere de yer veren Başkan Taban, tüm misafirleri İnegöl´e de davet etmeyi unutmadı. Taban konuşmasının devamında, “16 Haziran 2014 tarihinde Cenon Kenti ile Kültür İş Birliği Anlaşması imzaladık. Bu tarihten sonra iki şehir arasında karşılıklı ziyaretler devam ederken, iki kent arasındaki bağları bu ziyaretler ile daha da güçlenmeye çalışıyoruz. Cenon´da yoğun bir Türk nüfusu var. Özellikle Belediye Başkan Yardımcısı Hurizet Günder hanımefendi İnegöl ile Cenon arasındaki ilişkilerin daha da kuvvetlenmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Kendilerine huzurlarınızda teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Cenon Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet son olarak İnegöl´e Kasım 2017 tarihinde gelmişlerdi. Bu ziyaret esnasında hep birlikte ‘Cenon Bulvarı´nın açılışını gerçekleştirmiştik.

“KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM ÇOK ÖNEMLİ”
Kültürel işbirliğinin her alanda artması ve iki şehir arasında gönül köprüsü inşa etme adına elimizden gelen ne varsa yapmaya hazır oldukları belirten Taban, “Birbirimizden alacağımız o kadar çok şey var ki, bizlere değer katacak, bizlere güzellikler sunacak, bizlere önce İnsan olduğumuzu anlatacak bu iletişim diyaloglarının bizlere yeni kazanımlar kazandıracağına inancımız tam. Bu mana da kültürlerarası iletişim çok önemli. Bu vesile ile iki şehir arasındaki kültür işbirliğinin artması için uğraş veren Cenon Belediye başkanı başta olmak üzere başkan yardımcısı Hurizet Günder, kültür derneklerimiz ve tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

İspanya, Portekiz, Fas ve Amerika´dan çeşitli şehirlerin delegasyonların yer aldığı Kültür Şehirleri Buluşması, misafir ülke delegasyonlarına hediye takdim edilmesiyle son buldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNEGÖL HALKININ SELAMLARINI İLETTİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İŞ HIZIMIZI 10 KAT ARTTIRDIK
İŞ HIZIMIZI 10 KAT ARTTIRDIK
Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Mevlana Camii cemaatiyle bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Taban, vatandaşın yönetime ortak olmasının önemine dikkat çekerek; “Bunda da hamdolsun başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Göreve geldiğimizde aylık ortalamada 350 civarı iş yapıyorduk şuanda 3500´lere geldik. 10 kat arttırdık. Vatandaş sahadaki her sorunu bizlerle paylaştığı için biz de daha hızlı hareket etmeye başladık” dedi.
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ARKANIZDAYIZ
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ARKANIZDAYIZ
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Ahıska sürgününün 74. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; “Ahıska Türklerinin sürgünü hala devam etmektedir ve acılar hala dinmiş değildir!” dedi.
MESLEKİ EĞİTİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
MESLEKİ EĞİTİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ülkenin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı ile mücadele etme noktasında mesleki eğitimin büyük önem taşıdığını belirtti.
ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR
ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR
İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ AK Parti´den aday adaylığı için başvurusunu bugün saat : 14:00´de yapacak.
GELECEĞİN TEKNOLOJİSİNİ İNCELEDİ
GELECEĞİN TEKNOLOJİSİNİ İNCELEDİ
Belediye Başkanı Alper Taban, geleceğin teknolojilerinin konuşulduğu ve sergilendiği Smart Future Expo Zirvesine katılarak burada ‘Akıllı Şehirler´ alanında geliştirilen yeni teknolojileri inceledi.
İZLEYİCİLERDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI
İZLEYİCİLERDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI
İnegöl Belediyesi Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Tiyatro Külliyenin sahnelediği ‘Ziyafet Sofrası´ isimli tiyatro oyununu İnegöllü tiyatro severler ile buluşturdu.
TÜM FİKİRLERE TALİBİZ
TÜM FİKİRLERE TALİBİZ
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, engelli vatandaşların kimseye muhtaç olmadan kendi yaşamını rahatlıkla sürdürebilmesi adına başlatılan ‘Engelsiz Kent İnegöl´ projesi kapsamında İnegöl´deki engelliler üzerine çalışmalar yürüten Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları, çeşitli dernek yöneticileri ile engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi.
KENDİNİ TANIMA SANATI
KENDİNİ TANIMA SANATI
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) farklı konularda yaptığı eğitim çalışmaları artarak devam ediyor. Bu kapsamda, odaya kayıtlı kadın girişimciler ve kadın çalışanları için“Kendini Tanıma Sanatı” konulu bir seminer düzenlenecek. 16 Kasım 2018 Cuma günü 09.30 - 12.30 saatleri arasında, Odanın Konferans Salonu´nda yapılacak seminere katılım ücretsiz olacak.
CHP´DEN İYİ PARTİ´YE ZİYARET
CHP´DEN İYİ PARTİ´YE ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Necmi Demir ve yönetimi, İyi Parti İnegöl İlçe Başkanlığı görevine atanan Eray Soral´ı ve yeni yönetimini ziyaret etti.
SARI OTOBÜSLERE ZAM
SARI OTOBÜSLERE ZAM
İnegöl´ün şehir içi toplu ulaşımını sağlayan İnegöl Ulaşım A.Ş (İnulaş) toplu taşıma ücretlerine bugünden geçerli olmak üzere zam yaptı.
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
08 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığında bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdi.
OKYANUS´TA SATRANÇ TURNUVASI
OKYANUS´TA SATRANÇ TURNUVASI
Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği, “Atatürk´ü Anma Satranç Turnuvası”geçtiğimiz hafta sonu İnegöl Okyanus Kolejinin ev sahipliği ile gerçekleştirildi.
ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO), çalışanlarda mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu aranan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretiyle ilgili eğitim programı tamamlandı.
“YERİNİZDE OTURMAYIN, ÇALIŞIN”
“YERİNİZDE OTURMAYIN, ÇALIŞIN”
İnegöl Oto Galericiler Kooperatifi Başkanı Serhat Erezsert, kayıt içindeki esnafın vergilerle boğuşmasına rağmen kayıt dışı işlerin denetlenmediğini belirterek; “Tüm yetkilileri göreve davet ediyorum, herkes yetkisini kullansın, yerlerinde oturmasınlar. Bu konularla ilgilenecek kim varsa oturmasın, çalışsınlar. Sonra haktan hukuktan bahsetmesinler” dedi.
HEPİNİZ ALTIN YAKA ADAYISINIZ
HEPİNİZ ALTIN YAKA ADAYISINIZ
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) ile Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi İnegöl İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “Önce Kendini Yönet” konulu söyleşi programında konuşan TÜGİK Genel Sekreteri Siyasal Bilimci-Sosyolog Tanzer Polat Yılmaz, öğrencilere önemli bilgiler aktardı.
Bursa Hava Durumu
Bugün
Sağanak
10°
Cumartesi
Sağanak
11°
Pazar
Fırtına
16°
Pazartesi
Bulutlu
15°

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30