Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

DEMİRCAN'DAN İNEGÖL'E SÜRPRİZ ZİYARET

Ayrıntılar>>>

YÜZME HAVUZU HİZMETE GİRİYOR

Ayrıntılar>>>

MAHALLELERİN EKSİKLERİ GİDERİLİYOR

Ayrıntılar>>>

TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Ayrıntılar>>>

  • Cuma 33 ° / 21 ° Güneşli
  • Cumartesi 34 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazar 35 ° / 22 ° Güneşli

GERÇEĞİ ARATMAYAN SEÇİM

Ayrıntılar>>>

TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3-E sınıfında başkanlık seçimi heyecanı yaşandı. Sınıf öğretmenleri Murat Derin´im gerçek seçimleri aratmayacak şekilde hazırladığı seçim ortamı ise takdir topladı.

TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3-E Sınıfında Başkanlık seçimleri yapıldı. Ön seçimi geçip aday olan 6 öğrenci ise iki hafta süren propaganda sürecinin sonunda seçime girdi.

Seçim öncesinde son kez söz alan aday öğrenciler konuşmalarını yapıp oy istediler.

Öğrencilerden oluşan sandık kurulu yoklama listesine göre kapalı kabinde seçmenlere oylarını kullandırdı. Oy kullanma işlemi tamamlandıktan sonra, sandık kurulu başkanı Elifnur Yediyıldız sayımı gerçekleştirip sonuçları tutanak altına aldırdı.

Sayım döküm cetvellerine işlenen sonuçlar, birleştirme tutanaklarına geçirilip sonuçlar kayıt altına alındı. Seçime katılan Ayberk Yaman en yüksek oyu alarak sınıf başkanı seçildi.

Seçime izleyici olarak katılan veliler yapılan uygulamadan çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Seçimlerle ilgili konuşan sınıf Öğretmeni Murat Derin yaptığı açıklamada; “Asıl amacımız çocuklara demokrasi bilincini kazandırmaktı. Yaptığımız bu uygulama ile gerçek seçimlerin benzeri bir ortam sağladık. Çocuklarımız aday olma süreçleri ile seçme süreçlerine bire bir katılarak deneyim kazandılar. Umuyorum ki ileride bu çocuklardan bazıları gerçek seçimlerde de ülkelerine hizmet edecekler.” İfadelerini kullandı.