Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

DEMİRCAN'DAN İNEGÖL'E SÜRPRİZ ZİYARET

Ayrıntılar>>>

YÜZME HAVUZU HİZMETE GİRİYOR

Ayrıntılar>>>

MAHALLELERİN EKSİKLERİ GİDERİLİYOR

Ayrıntılar>>>

TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Ayrıntılar>>>

  • Cuma 33 ° / 21 ° Güneşli
  • Cumartesi 34 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazar 35 ° / 22 ° Güneşli

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçemizde bulunan pideci ve dönercileri denetledi. 125 işyerini denetleyen ekipler, 9 işyerine yasal işlem yaptı.

05-09 Şubat tarihleri arasında 9 farklı ekipten oluşan zabıta personeli denetim çalışmaları kapsamında ilçede bulunan 125 pideci ve dönerciyi mercek altına aldı. Yapılan denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen 9 işyeri hakkında mevzuat gereği yasal işlem uygulandı.

 
/resimler/2018-2/12/1332157432276.jpg

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

İnegöl Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri dönem dönem halkının sağlığını korumak ve gıda üzerine üretim-satış yapan işyerlerinin hijyen kuralları başta olmak üzere uyması gereken kurallara uygunluğunu sağlamak adına denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Son olarak şehrin muhtelif yerlerinde faaliyet gösteren pideci ve dönerciler denetimden geçti. 9 farklı ekiple sahaya inen Zabıta Müdürlüğü ekipleri uyulması gereken kurallar başta olmak üzere görülen diğer aksaklıkların giderilmesi için 125 işyerini denetimden geçirdi.

125 İŞYERİ DENETİMDEN GEÇTİ

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, farklı zamanlarda farklı iş kollarına yönelik olarak yaptığı denetimlere son olarak halk sağlığı için son derece önem arz eden pideci ve dönercileri ekledi. 05-09 Şubat tarihleri arasında yapılan denetimlerde Zabıta Müdürlüğü bünyesindeki 9 farklı ekipten oluşan personel mevcut işyerlerini tek tek kontrol etti. 125 işyeri denetimden geçerken, işyeri sahiplerine mevzuat gereği uyulması gerekenler hakkında ekipler tarafından gerekli uyarı ve ikazlar da yapıldı.

DENETİMLERDE DİKKAT EDİLEN HUSUSLAR

Denetimler kapsamında öncelikle iş yeri açma ve çalışma belgesi olmak üzere iş yerinin genel temizliği, çalışanlarının temizliği, iş yerinin hijyenik olup olmadığı, fiyat tarifesi ve boya badana gibi hususlara bakıldı. Yapılan denetimlerde mevzuat hükümlerine aykırı hareket eden 9 işyerine yasal işlem yapıldı. Ayrıca yapılan tüm uyarılara rağmen yönetmeliğe uymayan iş yeri sahiplerine ceza-i müeyyide ile karşılaşacakları kendilerine bizatihi ekipler tarafından da iletildi.

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, bundan sonra ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın bu şehirde yaşamaktan mutluluk duymaları ve halkımızın gönül rahatlığı ile yaşamlarını sürdürmeleri noktasında bu tür denetimlere aralıksız devam edileceği de belirtildi.