BUGÜNDEN DAHA FAYDALI OLACAĞIZ
İnegöl Belediyesi´nin iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturacak İstihdam Merkezi Ofisi hizmete girdi. Belediye Başkanı Alper Taban, iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak istediklerini ve bu sebeple bu merkezi hayata geçirdiklerini söyledi.
Tarih: 6.11.2018 15:36:38

İnegöl Belediyesi, iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturacak İstihdam Merkezi projesini hayata geçirdi. Merkez belediye binası zemin katta oluşturulan İstihdam Merkezi Pazartesi günü itibariyle hizmet vermeye başladı.

EKSİK GÖRDÜĞÜMÜZ NOKTALARI TAMAMLIYORUZ
2 personelin görev aldığı merkezin açılışını kamuoyuna duyuran Belediye Başkanı Alper Taban, burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugün yine bir yeniliği paylaşmak adına sizlerle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Biliyorsunuz 8 Kasım itibariyle göreve gelişimizin 1´inci yılını doldurmuş olacağız. Bu süreç içerisinde eksik gördüğümüz, daha neler katabiliriz dediğimiz diyebileceğimiz her ne varsa bunları hayata geçirmeye çalıştık. Bunlardan biri de İstihdam Merkezimiz. Benim de bulunduğum Belediye merkez binamız içerisinde yer alan İnsan Kaynakları Müdürlüğümüzü Beşinci Mevsim Kültür Merkezimize taşıdık. Buradaki odamızda bundan sonra 2 arkadaşımız İstihdam Merkezi olarak hizmet verecekler.”

İŞ ARAYAN VATANDAŞLARIMIZA YARDIMCI OLMAK İSTİYORUM
“İnegöl nüfusuyla, ekonomisiyle gerçekten ciddi kazançlar sağlayan bereketli topraklar. Aslında istihdam denildiği zaman eksi istihdamdan bahsedebileceğimiz bir yer. Sadece kişilerin meslekleri ve yeteneklerine göre iş bulma pozisyonları noktasında iş bulma konusunda sıkıntılar yaşandığını düşünüyorum. Göreve geldiğimiz ilk günlerde 2017 Kasım ayında İstihdam Fuarı düzenlemiştik. Sonrasında yine İstihdam Fuarının ikincisini de düzenlemiştik. Bunun üzerine bir İstihdam Merkezimiz olsun istedik. Bunu da şöyle açıklamak istiyorum; bir Belediye Başkanı katıldığı açılışta, herhangi bir gittiği ziyarette önüne bu tür konular çok fazla geliyor. Sayın Başkanım ben iş arıyorum, iş bulmak istiyorum. Ben de bu konuda bir Belediye Başkanı olarak halkımıza, hemşerilerimize yardımcı olmak istiyorum. Ancak tabi iş deyince sadece belediyede veya bir kamu kurumunda iş bulmak değil. Özel sektör İnegöl´de çok güçlü. Fabrikalarımız var, imalatlarımız var, atölyelerimiz var, esnaflarımız var, pek çok iş yerimiz var. Bu gücü derli toplu olarak nasıl kullanırız noktasında düşündüğümüzde böyle bir istihdam ofisini açmanın faydalı olacağını düşündük.”

İŞKUR SİSTEMİ DE KULLANILACAK
“İş arıyorum diyen vatandaşlarımızın öncelikle başvuracağı İşkur Merkezimiz var. Devletimizin oluşturduğu bir kurum burası. İş ve iş arayanların bir araya geldiği bir kurum. Biz de bunun bir benzerini hayata geçireceğiz burada. Ben küçük notlar alarak kim iş arıyordu, adı neydi demekten ziyade ya da bana bir CV getir demekten ziyade; benim İstihdam Merkezime uğramanızı istiyorum diyerek burada kayıtlarını da alalım istiyorum. Ben burada bir teşekkürü de İşkur Müdürümüze yapmak istiyorum. Sağ olsun o da İşkur ekranlarını, panelini bizlere açarak bizim burada açık iş pozisyonlarını görmemizi de sağlıyor. Dolayısıyla biz burada İşkur üzerinden sunulmuş imkanları da bizlere gelen kişilere teklif etme şansını yakalamış olacağız. Ama tabi bunun yanı sıra özel sektördeki insan kaynaklarıyla da koordineli çalışarak onlardaki iş ihtiyaçlarını da tespit ederek oralara da yönlendirme yapmak istiyoruz. Yani mevcuttan daha yararlı hale nasıl gelirizin hesabını yapıyoruz.”

BUGÜNDNE DAHA FAYDALI OLACAĞIZ
“İstihdam Merkezimize gelen kişilerin yaş grupları, cinsiyetleri, meslekleri, tecrübeleri, ne tür iş aradıkları gibi tüm detayları alarak bunlar üzerinden bir analizde gerçekleştirelim istiyorum. Örneğin; yaptığımız analiz neticesinde diyelim ki 25-40 yaş aralığında bayanlar iş arıyorlar. Genelde de eğitim seviyeleri birbirine yakın. Şöyle yapabiliriz; bizim de mobilya sektörümüz var burada atölyelerimizde dikiş kursları açarak bu mesleği onlara edindirerek bu mesleği icra etmelerini sağlayabiliriz. Dolayısıyla sanayideki dikiş atölyelerinin ihtiyaçlarını bizim de görmüş olduğumuz iş arayan kişilerle birleştirerek daha faydalı olabileceğimizi düşünüyoruz. Bu ve bunun gibi analizlerle bugünden daha fazla faydalı olabileceğimizi düşünüyorum. Onun için bu merkezi kurduk. İnşallah bu merkez bugünden itibaren hizmet vermeye başlayacak. 2 arkadaşımızı da burada görevlendirdik. Burada toplayacağımız bilgilerle reel durumu da yakalamış olacağız. Bütün detayları burada kullandığımız program sayesinde görmüş olacağız. Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum. Arkadaşlarıma da kolaylıklar diliyorum. Halkımıza en güzel hizmeti buradan vermiş olacağız.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BUGÜNDEN DAHA FAYDALI OLACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İŞ HIZIMIZI 10 KAT ARTTIRDIK
İŞ HIZIMIZI 10 KAT ARTTIRDIK
Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Mevlana Camii cemaatiyle bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Taban, vatandaşın yönetime ortak olmasının önemine dikkat çekerek; “Bunda da hamdolsun başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Göreve geldiğimizde aylık ortalamada 350 civarı iş yapıyorduk şuanda 3500´lere geldik. 10 kat arttırdık. Vatandaş sahadaki her sorunu bizlerle paylaştığı için biz de daha hızlı hareket etmeye başladık” dedi.
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ARKANIZDAYIZ
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ARKANIZDAYIZ
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Ahıska sürgününün 74. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; “Ahıska Türklerinin sürgünü hala devam etmektedir ve acılar hala dinmiş değildir!” dedi.
MESLEKİ EĞİTİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
MESLEKİ EĞİTİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ülkenin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı ile mücadele etme noktasında mesleki eğitimin büyük önem taşıdığını belirtti.
ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR
ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR
İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ AK Parti´den aday adaylığı için başvurusunu bugün saat : 14:00´de yapacak.
GELECEĞİN TEKNOLOJİSİNİ İNCELEDİ
GELECEĞİN TEKNOLOJİSİNİ İNCELEDİ
Belediye Başkanı Alper Taban, geleceğin teknolojilerinin konuşulduğu ve sergilendiği Smart Future Expo Zirvesine katılarak burada ‘Akıllı Şehirler´ alanında geliştirilen yeni teknolojileri inceledi.
İZLEYİCİLERDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI
İZLEYİCİLERDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI
İnegöl Belediyesi Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Tiyatro Külliyenin sahnelediği ‘Ziyafet Sofrası´ isimli tiyatro oyununu İnegöllü tiyatro severler ile buluşturdu.
TÜM FİKİRLERE TALİBİZ
TÜM FİKİRLERE TALİBİZ
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, engelli vatandaşların kimseye muhtaç olmadan kendi yaşamını rahatlıkla sürdürebilmesi adına başlatılan ‘Engelsiz Kent İnegöl´ projesi kapsamında İnegöl´deki engelliler üzerine çalışmalar yürüten Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları, çeşitli dernek yöneticileri ile engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi.
KENDİNİ TANIMA SANATI
KENDİNİ TANIMA SANATI
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) farklı konularda yaptığı eğitim çalışmaları artarak devam ediyor. Bu kapsamda, odaya kayıtlı kadın girişimciler ve kadın çalışanları için“Kendini Tanıma Sanatı” konulu bir seminer düzenlenecek. 16 Kasım 2018 Cuma günü 09.30 - 12.30 saatleri arasında, Odanın Konferans Salonu´nda yapılacak seminere katılım ücretsiz olacak.
CHP´DEN İYİ PARTİ´YE ZİYARET
CHP´DEN İYİ PARTİ´YE ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Necmi Demir ve yönetimi, İyi Parti İnegöl İlçe Başkanlığı görevine atanan Eray Soral´ı ve yeni yönetimini ziyaret etti.
SARI OTOBÜSLERE ZAM
SARI OTOBÜSLERE ZAM
İnegöl´ün şehir içi toplu ulaşımını sağlayan İnegöl Ulaşım A.Ş (İnulaş) toplu taşıma ücretlerine bugünden geçerli olmak üzere zam yaptı.
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
08 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığında bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdi.
OKYANUS´TA SATRANÇ TURNUVASI
OKYANUS´TA SATRANÇ TURNUVASI
Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği, “Atatürk´ü Anma Satranç Turnuvası”geçtiğimiz hafta sonu İnegöl Okyanus Kolejinin ev sahipliği ile gerçekleştirildi.
ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO), çalışanlarda mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu aranan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretiyle ilgili eğitim programı tamamlandı.
“YERİNİZDE OTURMAYIN, ÇALIŞIN”
“YERİNİZDE OTURMAYIN, ÇALIŞIN”
İnegöl Oto Galericiler Kooperatifi Başkanı Serhat Erezsert, kayıt içindeki esnafın vergilerle boğuşmasına rağmen kayıt dışı işlerin denetlenmediğini belirterek; “Tüm yetkilileri göreve davet ediyorum, herkes yetkisini kullansın, yerlerinde oturmasınlar. Bu konularla ilgilenecek kim varsa oturmasın, çalışsınlar. Sonra haktan hukuktan bahsetmesinler” dedi.
HEPİNİZ ALTIN YAKA ADAYISINIZ
HEPİNİZ ALTIN YAKA ADAYISINIZ
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) ile Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi İnegöl İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “Önce Kendini Yönet” konulu söyleşi programında konuşan TÜGİK Genel Sekreteri Siyasal Bilimci-Sosyolog Tanzer Polat Yılmaz, öğrencilere önemli bilgiler aktardı.
Bursa Hava Durumu
Bugün
Sağanak
10°
Cumartesi
Sağanak
11°
Pazar
Fırtına
16°
Pazartesi
Bulutlu
15°

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30