BELEDİYEYE KOLAY ULAŞIM
İnegöl Belediyesi tarafından hızlı, etkin, çözüm odaklı ve hedefi 12´den vuran bir hizmet anlayışı noktasında hayata geçirdiği Çözüm Merkezi, bugüne kadar ortaya koyduğu performans ile bölgesinde çözümün merkezi olma noktasında en hızlı çalışan ve çözüm alınan merkez konumuna yükseldi.
Tarih: 5.12.2018 11:32:23

Yerel yönetim anlayışında önce insan düsturuyla geleceğin İnegöl´ünü şekillendirmeye çalışan İnegöl Belediyesi, belediye hizmetlerinin yerinde hızlı, isabetli, etkili ve verimli bir şekilde yapılması için hayata geçirdiği Çözüm Merkezi ile 7/24 vatandaşların hizmetinde.

BÖLGESİNDE EN HIZLI ÇALIŞAN VE ÇÖZÜM ALINAN MERKEZ
İlçe halkından gelen istek, talep, öneri ve beklentileri en hızlı ve çözüm odaklı bir şekilde çözüme kavuşturan Çözüm Merkezi, aynı zamanda farklı kurumlar için gelen istek ve talepleri de sisteme kaydederek gerekli, mercilere ulaştırılması noktasında önemli bir görevi de yerine getirirken, yerine getirdiği iş hacmi ile de en hızlı ve çözüm odaklı hizmet veren çözüm merkezi olarak bölgesinde en hızlı çalışan merkez konumuna yükseldi.

“BELEDİYE HİZMETLERİNİN DAHA ETKİLİ VE HIZLI OLMASI İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ”
Çözümün merkezi konumuna gelen Çözüm Merkezi uygulaması hakkında konuşan Belediye Başkan Alper Taban, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri gayemiz gönülden bağlı olduğumuz İnegöl için hizmet etmek. Bizler değerleriyle büyüyen ve gelişen İnegöl´e daha ne gibi katkılar koyabiliriz bunun derdindeyiz. Şeffaf, nitelikli ve çağı yakalayan belediyecilik örneklerini ortaya koymak için çalışıyoruz. Bu anlayışla belediye hizmetlerinin daha nitelikli, sonuç odaklı, etkili ve hızlı bir şekilde olması için Hizmet Masasının ismini değiştirerek Çözüm Merkezini hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

/resimler/2018-12/5/1134419259187.jpg

BELEDİYEYE KOLAY ULAŞIM
Çözüm merkezine ulaşan tüm dilek, öneri ve şikayetleri ivedi bir şekilde sonuçlandırıyoruz diyen Taban, “Belediye hizmetlerinin yerinde hızlı, isabetli, etkili ve verimli bir şekilde yapılması için hayata geçirdiğimiz Çözüm Merkezi ile, vatandaşlarımız Alo 153 Çözüm merkezi hattımız ve 0530 157 30 00 numaralı whatsapp numaramızdan istek, talep, öneri ve şikayetlerini 7/24 bizlere ulaştırabilir. Ayrıca yeni nesil belediyecilik hizmetleri kapsamında hizmetlerin yerinde hızlı, isabetli, etkili ve verimli bir şekilde yapılması için Çağrı Merkezi uygulamasını da hayata geçirdik. Her şey güzel şehir İnegöl´ümüzün gönlü geniş, fedakâr ve cefakâr insanları için.”

ÇÖZÜM MERKEZİNİN İŞLEYİŞİ
Sorunların çözüme kavuştuğu, vatandaşların memnuniyetinin olmazsa olmaz olduğu bu yeni hizmet anlayışı ile belediyenin sıcak yüzünü göstermenin mutluluğunu yaşıyoruz diyen Taban, “Vatandaşlarımızın memnuniyeti bizlerin birinci önceliği. Çözüm Merkezine telefon, sms, yüz yüze, e-mail, sosyal medya veya watsapp aracılığıyla gelen dilek, öneri ve şikayetler ilgili yerlere iletildikten sonra, işin rahat bir şekilde takip edilebilmesi için vatandaşlardan alınan cep telefonlarına sms yoluyla takip numarası gönderiyoruz. Çözüm Merkezi aracılığıyla ilgili yerlere iletilen dilek, öneri ve şikayetleri, ivedi bir şekilde sonuçlandırmak için tüm mekanizmaları devreye sokuyoruz. Son aşamada çözüm merkezine iletilen olumlu veya olumsuz geri dönüşleri bire bir vatandaşları arayarak sonuçlandırıyoruz. Ayrıca diğer kurumları ilgilendiren her türlü istek, talep ve şikayetleri de hızlı bir şekilde ilgili yerlere iletiyoruz. Sonuç odaklı çalışma ile Çözüm Merkezimiz İnegöllülerin her zaman yanında olacak” dedi.

“7/24 GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”
Bizi biz yapan İnegöl´ümüze artı bir değer katma adına Çözüm Merkezinin 7/24 görevinin başında olduğunu belirten Taban, “08.00 – 17.00 mesai saatleri dışında da sabaha kadar personelimiz Çözüm Merkezimizde görevinin başında. Merkezimize ulaşan tüm istek ve talepler ivedi bir şekilde çözümleniyor. İlçe halkının memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için çağı yakalayan ve geleceği şekillendiren hizmetleri bir bir yerine getiren bir belediye olarak örnek bir yerel yönetim anlayışını Çözüm Merkezi ile en güzel şekilde yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz ” diye konuştu.

/resimler/2018-12/5/1135122072167.jpg

EN HIZLI ÇALIŞAN BELEDİYEYİZ
Bölgesinde çözümün merkezi olma noktasında en hızlı çalışan belediye olduklarına vurgu yapan Taban, “Göreve geldiğimiz günden bugüne vatandaşı da şehrin yönetimine ortak etmeye çalışarak ‘Gelin, yaşadığınız şehre karşı sorumluluklarınızı yerine getirin´ dedik. Vatandaşlarımız buna bizzat destek verdiler. Ortalamada 7 bin çağrı alıyoruz, bunun yarısında iş emri başlatıyoruz. Bu göreve geldiğimde 350 idi. İş yükümüz 10 kat arttı. Sahada bu işler hep vardı. Farkı ne derseniz, vatandaşımız karşılaştığı her türlü sorunu bizlerle paylaştığı için biz de bununla ilgili daha hızlı hareket etmeye başladık. Böylelikle sorun envanteri oluşturarak sorunları bir bir çözmeye odaklanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Taban son olarak, “Çözümün merkezi olan Çözüm Merkezimizin vatandaşlarımız için 7/24 çalışmaya devam edeceğini buradan bir kez daha ifade eder, daha yaşanabilir bir şehirde hep birlikte olmak ümidiyle, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BELEDİYEYE KOLAY ULAŞIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP İTTİFAKTAN YANA
CHP İTTİFAKTAN YANA
CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, “Yereldeki ittifakıyla alakalı şuan süreç devam ediyor inşallah yapacağımız anket sonucunda birlikte hareket edeceğimiz bir aday çıkaracağız.”dedi.
UYUŞTURUCUYA SAVAŞ
UYUŞTURUCUYA SAVAŞ
Geçtiğimiz günlerde uyuşturucuya savaş açan ve İnegöl de bir yürüyüş gerçekleştiren Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği üyeleri anlamlı bir çalışmaya daha imza attı. Orman Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa bir organizasyon tertipleyen Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği ve İnegöl Ensar Vakfı Tokuş köyü yakınlarındaki ormanlık arazide gençlere pozitif bir çalışma projesi kapsamında gelecek nesiller için 200 fidan dikimi gerçekleştirdi.
FOTOĞRAF SERGİSİ TÖRENLE AÇILDI
FOTOĞRAF SERGİSİ TÖRENLE AÇILDI
İnegöl Belediyesi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında İFSAD işbirliği ile “İnegöl´den Yemen´e” konulu fotoğraf sergisi düzenledi. İnsan hakları gününde Yemen´e dikkat çeken bu etkinlikte satışı yapılacak fotoğrafların geliri ise Kızılay aracılığıyla Yemen´e gönderilecek.
GÜRCİSTAN´DAN ZİYARETÇİ VAR
GÜRCİSTAN´DAN ZİYARETÇİ VAR
Gürcistan´dan gelen heyet, İnegöl Halk Eğitim Merkezi ve İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği ile ortaklaşa düzenlenen Gürcüce dil kursunu ziyaret ettiler.
SÜPER FİNAL ETABI ARNAVUTLUK´TA
SÜPER FİNAL ETABI ARNAVUTLUK´TA
Doğa Sporları ve Turizm Merkezi(DOSTUM) Hava Sporları antrenörü ve sporcusu İbrahim Dinçer ile Yamaç Paraşütü sporcusu Kerem Dinçer, Dünya yamaç paraşütü hedef şampiyonası süper final etabında Türk Milli Takımın da yer alacak.
BU ZULMÜN HESABI SORULUR
BU ZULMÜN HESABI SORULUR
Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, evine odun kömür alamayan asgari ücretliden, başkalarının kaçak olarak kullandığı elektrik bedelini kayıp kaçak adı altında tahsil etmenin büyük bir zulüm olduğunu söyledi.
KURUMLAR GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK
KURUMLAR GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK
´Toplum Yararına Programı´ kapsamında, Bursa´da toplam bin 500 kişi, İnegöl ise toplam 95 kişi istihdam edilecek.
SAĞLIK ÇALIŞANINA DOKUNAN YANDI
SAĞLIK ÇALIŞANINA DOKUNAN YANDI
Sağlık çalışanına şiddet uygulayan kişi, kolluk görevlilerince yakalandıktan sonra gerekli işlemleri yapılmak üzere, doğrudan Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilecek.
HAMZABEYLİLERİN ÇİLESİ TBMM´YE TAŞINDI
HAMZABEYLİLERİN ÇİLESİ TBMM´YE TAŞINDI
İnegöl- Yenişehir arası yapılan duble yol çalışması nedeniyle mahallelerine giriş yolu kapanan Hamzabeylilerin yaşadığı çile meclis gündemine taşındı.
3 ADAY ADAYI DAHA
3 ADAY ADAYI DAHA
İYİ Parti´de yerel seçimlere yönelik başvuru süreci devam ederken yeni aday adaylık başvuruları da gelmeye devam ediyor.
AİLELERDEKİ DURUM VAHİM
AİLELERDEKİ DURUM VAHİM
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında 8 haftalık eğitimler sona erdi. Eğitimlerin ardından yapılan sınavda dereceye giren çiftler için Cuma akşamı ödül töreni düzenlendi. Kursa katılanlar da sertifikalarını bu törende aldı.
İNEGÖL YİNE TÜRKİYE GÜNDEMİNDE
İNEGÖL YİNE TÜRKİYE GÜNDEMİNDE
İnegöl´de gelinlik giydirilerek çatıya bırakılan manken herkesin dikkatini çekiyor. İlk görünüşte birinin intihar ettiğini sanan vatandaşlar, yakından baktıklarında cansız manken olduğunu fark edince gülümseyerek yollarına devam ediyor.
BU TEHLİKEYİ KİM GÖRECEK
BU TEHLİKEYİ KİM GÖRECEK
2013 yılında çıkan yangında tamamen kül olan ve sadece doğu - batı beden duvarları ayakta kalan cafer paşa hanı (beylik hanı), büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılan restorasyonun ardından özgün kimliğiyle yeniden hizmete açıldı. ancak esnafın çilesi bitmedi. zira dönemin belediye başkanı recep altepe tarafından yaptırılan handa yağmurların yağmasıyla bir çok dükkanın çatısından içeriye su akıyor. esnaf çare olarak çatıdaki damlamayı önlemek için kendilerince farklı çareler icat etti.tarihi handa bulanan esnaf yetkililere seslenerek kışın kedini daha iyi hissettirmeden gereken çalışmaların yapılmasını istediler.
İNSAN HAKLARI GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK
İNSAN HAKLARI GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK
İnegöl Belediyesi ve İFSAD(İnegöl Fotoğraf Sanatı Derneği) tarafından, demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan, tüm insanlığın ortak değeri ve uygar ülkelerin ortak paydası İnsan haklarına dikkat çekmek adına her on dakikada bir çocuğun öldüğü, açlık ve sefalet yüzünden adeta insanlığın can çekiştiği Yemen´e dikkat çekmek için “İnegöl´den Yemen´e adlı Fotoğraf Sergisi düzenlenecek.
MOBİLYACILARA YENİ BAŞKAN
MOBİLYACILARA YENİ BAŞKAN
Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği 2. Olağan genel kurulunu Perşembe günü gerçekleşti. Devrin Düğün salonunda tek liste ile gerçekleşen kongrede Erdin Topal başkanlığa getirildi.
Bursa Hava Durumu
Bugün
Karlı - Yağmurlu
-3°
Çarşamba
Karlı - Yağmurlu
-5°
Perşembe
Fırtına
Cuma
Bulutlu
10°

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30