Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
TEMİZ BİR İNEGÖL İÇİN BEN DE VARIM
TEMİZ BİR İNEGÖL İÇİN BEN DE VARIM
İnegöl Belediyesi, temizlik konusunda farkındalık oluşturacak yeni bir etkinliği hayata geçirdi. Belediye binası önünde “Temiz bir İnegöl için ben de varım” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte, vatandaşlara ikramlar yapıldı ve hazırlanan stant önünde fotoğraf çekimleri ile renkli görüntüler oluşturuldu.
GENÇ OYUNCULARLA MÜCADELE EDİYORUZ
GENÇ OYUNCULARLA MÜCADELE EDİYORUZ
Süper Amatör B Grubunda yer alan temsilcimiz Gençlergücüspor geçtiğimiz Pazar günü seyircisi önünde Orhangazi Yeniköy takımını 3-0 ile geçerek çıkışını sürdürdü.
LİDERLİĞİ DEVRETTİ
LİDERLİĞİ DEVRETTİ
Süper Amatör Küme B Grubunda mücadele eden İnegöl Doğugücüspor, lider olarak gittiği Mustafakemalpaşaspor deolamanında 3-2 yenilerek liderliği Mustafakemalpaşaspor´a devretti.
SÜPER FİNAL ETABI ARNAVUTLUK´TA
SÜPER FİNAL ETABI ARNAVUTLUK´TA
Doğa Sporları ve Turizm Merkezi(DOSTUM) Hava Sporları antrenörü ve sporcusu İbrahim Dinçer ile Yamaç Paraşütü sporcusu Kerem Dinçer, Dünya yamaç paraşütü hedef şampiyonası süper final etabında Türk Milli Takımın da yer alacak.
BU TEHLİKEYİ KİM GÖRECEK
BU TEHLİKEYİ KİM GÖRECEK
2013 yılında çıkan yangında tamamen kül olan ve sadece doğu - batı beden duvarları ayakta kalan cafer paşa hanı (beylik hanı), büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılan restorasyonun ardından özgün kimliğiyle yeniden hizmete açıldı. ancak esnafın çilesi bitmedi. zira dönemin belediye başkanı recep altepe tarafından yaptırılan handa yağmurların yağmasıyla bir çok dükkanın çatısından içeriye su akıyor. esnaf çare olarak çatıdaki damlamayı önlemek için kendilerince farklı çareler icat etti.tarihi handa bulanan esnaf yetkililere seslenerek kışın kedini daha iyi hissettirmeden gereken çalışmaların yapılmasını istediler.
MOBİLYACILARA YENİ BAŞKAN
MOBİLYACILARA YENİ BAŞKAN
Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği 2. Olağan genel kurulunu Perşembe günü gerçekleşti. Devrin Düğün salonunda tek liste ile gerçekleşen kongrede Erdin Topal başkanlığa getirildi.
BAŞKAN TABAN´A ZİYARET
BAŞKAN TABAN´A ZİYARET
Son yayınlanan kararname ile Bursa Valiliği´ne atanan Yakup Canbolat, ilçe ziyaretleri kapsamında bugün İnegöl´e gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
EN NADİDE VARLIKLAR
EN NADİDE VARLIKLAR
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “Eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş hayatına, siyasetten ekonomi ve spora kadar yaşamın her dalında başarıyla görev alan Türk kadınlarının Cumhuriyetin ilanıyla beraber birçok ülkeden önce önemli siyasi ve sosyal haklar elde etmesinin ilanı olan 5 Aralık günü Türk kadının dimağında önemli bir yere yerleşmiştir. Yaşamın her alanında başarı ile görev alan kadınlarımız her şeyin en güzeline layık” dedi.
BU DÜZEN BOZUKTUR
BU DÜZEN BOZUKTUR
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın; “Adalet olmayınca kalkınma da olmuyor. Ülkeyi soyup soğana çevirdiler. Bu ülkenin ekonomik krizinin nedeni soğanlar değil soyanlardır.
PROGRAMA YOĞUN KATILIM
PROGRAMA YOĞUN KATILIM
İnegöl Belediyesinin Mevlid-i Nebi programı kapsamında İnegöl´e gelen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, konferansına İnegöllüler yoğun ilgi gösterdi.
BİZLERE DESTEK OLUN
BİZLERE DESTEK OLUN
Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Göçmen Camii cemaatiyle bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Taban, 2019-2024 döneminde alt yapıyla ilgili yapılacak çalışmalar değinerek; “2019-2024 dönemi arasında inşallah en güzel ve en hızlı şekilde alt yapı sorununu çözümleyerek, beraberindeki üst yapı faaliyetlerini, kaldırımlarla ilgili, yollarla ilgili eksiklerimizi de tamamlayarak güzel bir şehir hayata geçirmek istiyoruz” dedi.
İNEGÖL´DE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ
İNEGÖL´DE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ
Muhtarlara yönelik düzenlenen buluşmada konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, önümüzde yerel seçimler olduğuna dikkat çekerek; “Önümüzde seçimler var devam eden veya yeni muhtarlar, Başkanlar olur fark etmez ama önemli olan İnegöl´ün vakit kaybetmeden kalkınmasıdır” dedi.
TABAN´A ZİYARET
TABAN´A ZİYARET
İnegöl Kütahyalılar ve Domaniçliler Derneği´nin gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, şehirdeki tüm STK´ların baş tacı olduğunu ifade ederek; “Bu şehri hep birlikte el birliği ile en güzel yere getirmek hedefimizdir.” dedi.
KENDİ EVİNDE KAYBETTİ
KENDİ EVİNDE KAYBETTİ
Bursa 1.Amatör Lig karşılşamasın da İnegöl Osmaniyespor kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Çekirgespor´a 2-1 mağlup olarak taraftarlarını üzdü
HEDEFİMİZ İNEGÖL´Ü EN GÜZEL YERE GETİRMEK
HEDEFİMİZ İNEGÖL´Ü EN GÜZEL YERE GETİRMEK
İnegöl Kütahyalılar ve Domaniçliler Derneği´nin gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, şehirdeki tüm STK´ların baş tacı olduğunu ifade ederek; “Bu şehri hep birlikte el birliği ile en güzel yere getirmek hedefimizdir” dedi.
EN ÇOK SEVEN ÖĞRETMENDİR
EN ÇOK SEVEN ÖĞRETMENDİR
1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün “millet mektepleri başöğretmenliği” unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Günü, yurt genelinde olduğu gibi İnegöl´de de düzenlenen törenlerle kutlandı.
ÖĞRETMEN BİR SANATKARDIR
ÖĞRETMEN BİR SANATKARDIR
Belediye Başkanı Alper Taban, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle ilçemizde görev yapan 3000 öğretmenin telefonuna sesli olarak kutlama mesajı gönderdi.
TEBESSÜM ÇADIRI
TEBESSÜM ÇADIRI
Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Sani Konukoğlu Camisi cemaatiyle bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Taban; “Ben bu şehirde tebessüm eden, gülümseyen, huzurlu ve mutlu yaşayan insanların oluşmasını arzu ediyorum. Ekonomisi iyileşmiş, refahı artmış, standartları yükselmiş insanlar arzu ediyorum. Bunun için de çabalıyorum” dedi.
TECRÜBE ALIYORUZ
TECRÜBE ALIYORUZ
İnegöl Genç İş Adamları Derneği´nin düzenlediği ve yoğun bir katılım ile gerçekleşen “Tecrübe Alıyoruz” programının konuşmacısı Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, iş dünyası ile buluştuğu seminerde istikrarlı büyümeye dikkat çekti. İGİAD Başkanı Hakan Özdemir ise, düzenledikleri anket sonucuna göre, KOBİ´lerin büyümeden yaşlandığını ve yok olduğunun saptandığını açıkladı.
DOĞUGÜCÜSPOR LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ
DOĞUGÜCÜSPOR LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ
Bursa süper amatör küme B grubunun namağlup iki takımı hafta sonu sanayi sahasında karşılaştı. Maçı ev sahibi oğlan Doğugücüspor 3 puanı 3 golle alarak liderliğini korumuş oldu. Burgazspor ise 5. Sırada kaldı. Maç sonunda doğugücüspor ateknik direktörü Sait Taşkesen açıklamalarda bulundu:
BAŞKAN TABAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
BAŞKAN TABAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, belirli aralıklarla gerçekleştirdiği basın mensuplarıyla gündem değerlendirme toplantısını bu sabah düzenlenen buluşmada gerçekleştirdi. Taban, 1 yıllık görev süresinin değerlendirilmesinden yeni belediye hizmet binasına, yerel seçimlerden yeni döneme ilişkin konulara kadar birçok konuda kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
GALİBİYET İÇİN GİDİYORLAR
GALİBİYET İÇİN GİDİYORLAR
Bursa Süper Amatör Kümede Mücadele eden İnegöl Kafkasspor Pazar günü deplasman da Yenişehir sahasında Yenişehir Belediyespor ile karşılaşacak.
TAKIM OLARAK İYİ OYNUYORUZ
TAKIM OLARAK İYİ OYNUYORUZ
Kurtuluşspor kendi sahasında ağırladığı Kemerçeşmespor maçını kazanarak rakibini dördüncü sıraya iterken, ikinci sıraya yerleşti. Seyir zevki yüksek bir doksan dakika izleten Kurtuluşspor, son 5 dakikada attığı iki gol ile sonuca gitmeyi bildi.
YEMEDİĞİN BİR ŞEYİ CİLDİNE SÜRMEYECEKSİN
YEMEDİĞİN BİR ŞEYİ CİLDİNE SÜRMEYECEKSİN
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında İnegöllülerle buluşan Dr. Ahmet Saçu, “Helal ve Doğal Beslenmenin Ailede Yeri ve Önemi” konulu seminerde cildin de canlı bir organ olduğuna dikkat çekerek; “Yemediğin bir şeyi cildine sürmeyeceksin. Çünkü cilt canlı bir organdır. Siz sabah kahvaltınızda rujunuzu ekmeğe sürüp yiyebiliyorsanız o zaman kullanın” dedi.
YOĞUN ANTRENMANLAR DEVAM EDİYOR
YOĞUN ANTRENMANLAR DEVAM EDİYOR
Kurtuluşspor altyapısında yoğun antrenmanlar devam ediyor.
TÜM FİKİRLERE TALİBİZ
TÜM FİKİRLERE TALİBİZ
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, engelli vatandaşların kimseye muhtaç olmadan kendi yaşamını rahatlıkla sürdürebilmesi adına başlatılan ‘Engelsiz Kent İnegöl´ projesi kapsamında İnegöl´deki engelliler üzerine çalışmalar yürüten Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları, çeşitli dernek yöneticileri ile engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi.
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
08 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığında bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdi.
YUVALARI YIKAN 2 AİLE TİPİ VAR
YUVALARI YIKAN 2 AİLE TİPİ VAR
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında İnegöllülerle buluşan Eğitimci-İlahiyatçı İsmail Güler, “Kadın Fıtratı” konulu seminerde eşlerin birbirine riayet etmesinin önemine dikkat çekerek; “Eşler birbirine Allah´ın emanetidir.
BOZUK YOLLAR TAMİR EDİLİYOR
BOZUK YOLLAR TAMİR EDİLİYOR
İnegöl Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi Tandoğan Caddesi üzerinde zamanla çökerek çukurlar oluşturan yolların tamir çalışmalarına başladı.
HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ
HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bir milletin yeryüzünde var olma çabasının eşsiz timsali ve mazlum milletlerin rehberi olarak tarihe yazılan İstiklal Savaşı´nın önderi ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde, sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz” dedi.

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30