Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
YOĞUN ÇABA HARCAMAKTAYIZ
YOĞUN ÇABA HARCAMAKTAYIZ
İnegöl Mobilyacılar Odası İNTERMOB Fuarına gezi düzenledi.
KOCAELİ´DEKİ MOBİLYACILAR  İNEGÖL TSO´YU ZİYARET ETT
KOCAELİ´DEKİ MOBİLYACILAR İNEGÖL TSO´YU ZİYARET ETT
Kocaeli Sanayi Odası´nın (KSO) Mobilya Meslek Komitesi üyeleri İnegöl´e gelerek ilçedeki mobilya sektörü hakkında, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´ndan (İTSO) bilgi aldılar. İTSO Başkan Vekili Kenan Kender ile görüşen KSO heyeti İnegöl´ün mobilya sektöründeki başarıları gıpta ile takip ettiklerini söylediler.
FUAR TURUNA YOĞUN İLGİ
FUAR TURUNA YOĞUN İLGİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) üyesi 124 kişilik heyet, odanın düzenlediği sektörel fuar organizasyonu kapsamında İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi´nde düzenlenen, İNTERMOB 2018´i “21. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı” ziyaret ettiler.
DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
İnegöl Belediyesi, tarım sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri yakinen görme, vizyon ve ufku geliştirme amacıyla İnegöllü kadın çiftçileri Bursa Tarım Fuarı´na götürdü.
YIKIM KARARLARI İPTAL EDİLİYOR
YIKIM KARARLARI İPTAL EDİLİYOR
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) düzenlenen toplantıda inşaat sektöründe faaliyet gösteren oda üyeleri İmar Barışı konusunda bilgilendirildi. Şehir Plancısı Emre Ünlü, İmar Barışı´nın imar ve mülkiyet sorunu bulunan yapılara yasallık kazandıracağını ekonomik değer sağlayacağını vurguladı.
TARIM DA DEĞİŞİYOR VE DÖNÜŞÜYOR
TARIM DA DEĞİŞİYOR VE DÖNÜŞÜYOR
Belediye Başkanı Alper Taban, 9 Ekim tarihinde kapılarını açan Bursa Tarım Fuarında stant açarak şehrimizi temsil eden İnegöllü firmaları ziyaret ederek fuarın hayırlı olması dileklerini iletti.
KÜÇÜK ESNAF BTİYOR
KÜÇÜK ESNAF BTİYOR
İnegöl Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, AVM ve zincir marketlerin küçük esnafı günden güne yuttuğunu söyledi.
İNDİRİM KARARINA DESTEK
İNDİRİM KARARINA DESTEK
Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında açıklanan yüzde 10 indirim uygulamasına birçok sektör ve marka katılırken, Türkiye mobilya sektörünün çatı kuruluşu Mobilya Dernekleri Federasyonuna (MOSFED) bağlı derneklerin üye firmaları aktif destek veriyor.
BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK Parti Belediye Meclis üyesi Nedim Bayram, İnegöl Belediye Başkanlığı´na adaylığını açıkladı.
DÜNYANIN MOBİLYA BAŞKENTİ
DÜNYANIN MOBİLYA BAŞKENTİ
İnegöl Belediyesi´nin Belediyespor organizasyonuyla bu yıl 4´üncüsünü düzenlediği Mobilya Kupasına katılan takımlara teşekkür plaketleri törenle verildi.
KAYIT DIŞI ENGELLENMELİ
KAYIT DIŞI ENGELLENMELİ
İnegöl Müteahhitler Derneği yönetimi, derneğe yeni üye olan dekorasyon, dış cephe ve boya alanında faaliyet gösteren firma temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Yusuf Şehitoğlu, kayıt dışı ile mücadelenin şart olduğunu söyledi.
İNEGÖLSPOR´A DESTEK SÖZÜ
İNEGÖLSPOR´A DESTEK SÖZÜ
İnegölspor Başkanı Eşref Güç ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Okan Güler ile yönetim kurulunu ziyaret etti.
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYB) alınması zorunlu mesleklerle ilgili eğitim programları düzenleyecek. Daha önce inşaat sektörüyle ilgili eğitim semineri düzenleyen İTSO, bu kez ikinci el oto alım satımı alanında faaliyet gösteren işletme sahipleri ve çalışanlarına belge alma fırsatı sağlayacak.
ÇIRAKLAR SANAYİNİN GELECEĞİ
ÇIRAKLAR SANAYİNİN GELECEĞİ
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, yaz döneminde sanayide çıraklık yapan öğrencilerin sektöre artı kattıklarını, bu öğrencilerin ilerleyen dönemlerde sanayiyi hayatta tutacaklarını ifade etti.
AYAKKABICILAR ZOR DURUMDA
AYAKKABICILAR ZOR DURUMDA
İnegöllü ayakkabı üreticisi Sezai İleri, ayakkabı sektörünün durma noktasına geldiğini belirterek; “Hammadde anlamında piyasa darboğazda kalmış durumda” dedi.
FIRSATÇILIK YAPMAYIN
FIRSATÇILIK YAPMAYIN
2. el otomobil sektörü ve dolar kuruyla ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Oto Galericiler Sitesi Başkanı Serhat Erezsert, “Herkes bir şeylerden feragat edecek, kimse fırsatçılık yapmak için uğraşmayacak" dedi.
İTSO`DAN ÜCRETSİZ GEZİ
İTSO`DAN ÜCRETSİZ GEZİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), makine sektöründe faaliyet gösteren ve odanın 7. Meslek Komitesi´ne kayıtlı olan üyeleri için, 2-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü´ndeki TÜYAP Fuar Merkezi´nde düzenlenecek MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı´na götürecek.
TURİZMDE YÜKSELEN İNEGÖL
TURİZMDE YÜKSELEN İNEGÖL
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 27 Eylül Dünya Turizm Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bacasız Sanayi olarak gördüğümüz Turizm alanında, şehrimizin sahip olduğu değerleri öne çıkartarak Turizmde İnegöl´ü yükselen değer haline getireceğimize yürekten inanıyorum” dedi.
MODEF´E DARBE
MODEF´E DARBE
Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han´ın fuar düzenleyeceklerini açıklaması İnegöl mobilya sektöründe şok etkisi yarattı. MODEF mobilya fuarlarına alternatif olarak düzenlenmesi planlanan fuarın, İnegöl mobilya sektörünün dünyaya açılmasında pay sahibi olan MODEF fuarlarına büyük darbe vuracağından korkuluyor.
TARIMDA EN ÖNEMLİ UNSUR İŞ GÜCÜ
TARIMDA EN ÖNEMLİ UNSUR İŞ GÜCÜ
İnegöl Belediyesi, mevsimlik tarım işçisi olarak yaz dönemlerinde şehrimize gelen vatandaşlara ‘hastalıkların zararlarının bilinmesi´ ve hasadın daha verimli olması adına ‘hasat da uygulanması gereken metotlar´ konularını içeren eğitim semineri düzenledi. İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitimden 100´e yakın mevsimlik işçi faydalandı.
MESLEKİ EĞİTİM DAHA FAZLA GÜÇLENDİRİLMELİ
MESLEKİ EĞİTİM DAHA FAZLA GÜÇLENDİRİLMELİ
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, mesleki eğitimin güçlendirilmesinin, ekonomiye yatırım niteliğinde olduğunu söyledi.
TÜRKİYE İNEGÖLLEŞİRSE GELİŞİR
TÜRKİYE İNEGÖLLEŞİRSE GELİŞİR
Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜCİTA) desteğiyle İnegöl Belediyesi ve İnegöl Ticaret Sanayi Odası işbirliği ile “Coğrafi İşaretlerde Türkiye ve İnegöl” konulu çalıştay düzenlendi. Tarımın tüm paydaşlarını bir araya getiren çalıştayda, İnegöl tarımının gelişimine de önemli katkı sağlayacak noktalara değinildi.
TARIM ŞÖLENİ BAŞLADI
TARIM ŞÖLENİ BAŞLADI
Sanayisi ile olduğu kadar tarımıyla da dikkat çeken İnegöl´de; İnegöl Belediyesi öncülüğünde, MODEF Fuarcılık organizasyonu ile İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İnegöl Ziraat Odası işbirliğinde organize edilen İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF), Pazar günü düzenlenen törenle 7´nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.
YER DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI
YER DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI
İnegöl´ün tarım potansiyelinin vitrine çıktığı ve sektörünün en seçkin ürünlerinin ve ekipmanlarının sergilendiği İnegöl Tarım Fuarı(İNTARF) kapılarını açmaya hazırlanırken, 2. el oto pazarı fuar nedeniyle bu haftaya mahsus olmak üzere Cumartesi günü Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde Nikah Salonu ve Modef Fuarcılık alanı üzerinde kurulacak.
ESNAFI TERCİH EDİN
ESNAFI TERCİH EDİN
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, yaklaşan yeni eğitim öğretim yılı öncesinde kırtasiye harcamaları için esnafların tercih edilmesi gerektiğini belirtti.
TARIM FUARINI ÖNEMSİYORUZ
TARIM FUARINI ÖNEMSİYORUZ
İnegöl Belediyesi öncülüğünde şehrin tarım paydaşlarının işbirliği ile bu yıl 7´ncisi düzenlenecek olan İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF), 2 Eylül 2018 Pazar günü kapılarını ziyaretçilerine açacak. Yurt dışından ihracatçı firmaların da katılacağı fuarda 106 katılımcı firma yer alırken, ayrıca 22 Kırsal Mahalle Muhtarlığı ile 2 Kalkınma Kooperatifi olmak üzere toplamda 24 stantla İnegöl´ün kırsal bölgeleri de temsil edilecek.
ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ
ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ
İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, inşaat firmalarının gerek yeni başlayan kampanyalarla gerekse farklı çalışmaları ile Türkiye´nin gelişimi ve hedeflerine ulaşabilmesi için taşın altına ellerini koyacağını söyledi.
KDV İNDİRİMİ TEKRARLANMALI
KDV İNDİRİMİ TEKRARLANMALI
2018 yılının ilk yarısında yüzde 6 küçülme yaşandığını belirten İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanvekili Abdurrahman Maksutlar, küçülmenin engellenmesi için KDV indiriminin tekrarlanması gerektiğini söyledi.
GÜLEÇ GÜVEN TAZELEDİ
GÜLEÇ GÜVEN TAZELEDİ
Mobilya sektörünün çatı kuruluşu Mobilya Dernekleri Federasyonu´nun (MOSFED) II. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı´nda Ahmet Güleç, oy birliğiyle 3. kez MOSFED Başkanı seçildi.
BUGÜN BİRLİK GÜNÜ
BUGÜN BİRLİK GÜNÜ
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, “Herkesin sağduyulu olması lazım. Bu bir kaos ortamı, baskı ortamı. Bu ortamdan fırsatçılık çıkaracaksak vay halimize. Bugün birlik günü…” dedi.
Bursa Hava Durumu
Bugün
Karlı - Yağmurlu
-3°
Çarşamba
Karlı - Yağmurlu
-5°
Perşembe
Fırtına
Cuma
Bulutlu
10°

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30