Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
AÇIK TUTULMASINI İSTİYORUZ
AÇIK TUTULMASINI İSTİYORUZ
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) Başkanı Hakan Özdemir, yeterli öğrenci başvurusu olmadığı gerekçesiyle ÖSYM tarafından yayınlanan 2018 yılı tercih kılavuzundan çıkarılan İnegöl Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Programının açık tutulmasının ara eleman sıkıntısının giderilmesi ve mobilya sektörü için önemli olduğunu söyledi.
TECRÜBE ALIYORUZ
TECRÜBE ALIYORUZ
İnegöl Genç İş Adamları Derneği´nin düzenlediği ve yoğun bir katılım ile gerçekleşen “Tecrübe Alıyoruz” programının konuşmacısı Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, iş dünyası ile buluştuğu seminerde istikrarlı büyümeye dikkat çekti. İGİAD Başkanı Hakan Özdemir ise, düzenledikleri anket sonucuna göre, KOBİ´lerin büyümeden yaşlandığını ve yok olduğunun saptandığını açıkladı.
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
08 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığında bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdi.
ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO), çalışanlarda mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu aranan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretiyle ilgili eğitim programı tamamlandı.
HEPİNİZ ALTIN YAKA ADAYISINIZ
HEPİNİZ ALTIN YAKA ADAYISINIZ
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) ile Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi İnegöl İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “Önce Kendini Yönet” konulu söyleşi programında konuşan TÜGİK Genel Sekreteri Siyasal Bilimci-Sosyolog Tanzer Polat Yılmaz, öğrencilere önemli bilgiler aktardı.
BİZİM SAHTE KAHRAMANLARA İHTİYACIMIZ YOK
BİZİM SAHTE KAHRAMANLARA İHTİYACIMIZ YOK
İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği “1. Dünya Savaşı´nın Bitiminin 100. Yılında Sultan Abdülhamid´i Anlamak” konulu seminere konuşmacı olarak katılan Payitaht Abdülhamid dizisinin başarılı oyuncusu Bahadır Yenişehirlioğlu, batının anlatacağı kahramanları olmadığı için prototip kahramanlarla dizi ve sinema sektöründe varlığını sürdürdüğünü ifade ederek; “Bizim hayal kahramanları üretmemize gerek yok. Böylesine güçlü bir medeniyeti inşa etmiş olan bir milletin zaten çok güçlü kahramanları var.
DEV İŞ BİRLİĞİ
DEV İŞ BİRLİĞİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Bursa Teknik Üniversitesi işbirliği ile İnegöl´de Mobilya Test Merkezi ve Malzeme Kütüphanesi kurulacak. İMOS´un da destek vereceği proje için ön protokol önceki gün imzalandı.
MOBİLYA SEKTÖRÜ REKOR KIRDI
MOBİLYA SEKTÖRÜ REKOR KIRDI
Mobilya sektörünün buluştuğu önemli adreslerden biri olan Furniture İstanbul Fuarı´nın açılışında konuşan İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, sektörün 2 milyar dolar dış ticaret açığı verdiğini söyledi.
BUGÜNDEN DAHA FAYDALI OLACAĞIZ
BUGÜNDEN DAHA FAYDALI OLACAĞIZ
İnegöl Belediyesi´nin iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturacak İstihdam Merkezi Ofisi hizmete girdi. Belediye Başkanı Alper Taban, iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak istediklerini ve bu sebeple bu merkezi hayata geçirdiklerini söyledi.
DOLAR DÜŞTÜ FİYATLAR DÜŞMÜYOR
DOLAR DÜŞTÜ FİYATLAR DÜŞMÜYOR
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, dolardaki büyük gerilemeye rağmen hammadde ve mobilya yan ürünlerine getirilen zamlı fiyatlarda herhangi bir düşüş olmadığını belirterek indirim talebinde bulundu.
AMERİKA NE DERSE DESİN
AMERİKA NE DERSE DESİN
MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, “Millet-devlet bütünleşmesi olduktan sonra Amerika ne derse desin, bizim için çok önemli değil.”dedi.
İNEGÖL PİLOT BÖLGE OLACAK
İNEGÖL PİLOT BÖLGE OLACAK
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yatığı görüşme neticesinde İnegöl´e iki müjdeyle geldi. MEB´nın 2023 eylem raporunda yer alan Erken Çocuk Dönemine ilişkin çalışmada pilot bölgenin İnegöl olacağı açıklanırken, ayrıca 2019 yılı itibariyle elektronik ehliyet sınavlarının İnegöl´de yapılması için de çalışmaların başladığı duyuruldu.
UĞURDAĞ´DAN VERGİ İNDİRİMİ DEĞERLENDİRMESİ
UĞURDAĞ´DAN VERGİ İNDİRİMİ DEĞERLENDİRMESİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından önceki gün açıklanan vergi indirimlerinin iç piyasaya olumlu etki yapacağını özellikle mobilyadaki KDV indiriminin iç piyasadaki satışları arttırabileceğini söyledi.
KAPI DÜNYASI´NDAN MİMARLARA DERS
KAPI DÜNYASI´NDAN MİMARLARA DERS
Türkiye´nin önde gelen Üniversitelerinden Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarım bölümü 3. Sınıf öğrencileri, “Mobilya Tasarım” dersini, İnegöl´de uygulamalı olarak işlediler.
CUMHURİYET 95 YAŞINDA
CUMHURİYET 95 YAŞINDA
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 95. Yıldönümü, ülke genelinde olduğu gibi İnegöl´de de düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.
BU FUAR İNEGÖL´E İYİ GELDİ
BU FUAR İNEGÖL´E İYİ GELDİ
40. MODEF EXPO Fuarına katılan firmalara plaket takdim edildi. MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, MODEF Fuarlarının İnegöl´de mobilya sektörü ile diğer sektörlere sosyal ve ekonomik anlamda ciddi katkılar sağladığının altını çizdi.
FUARA 2 GÜNLÜK ÇIKARTMA
FUARA 2 GÜNLÜK ÇIKARTMA
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ve Belediye Başkanı Alper Taban, beraberlerindeki heyetle birlikte 40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nı ziyaret etti. Fuar ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Taban; “Güzel bir fuar geçiriyoruz. Katılımcılarımıza soruyoruz ve onların ifadesiyle alışverişin olduğunu, yurtdışından ve yurtiçinden gelen ziyaretçilerin yoğun olduğunu görüyoruz. Bunlar ticarete dönerse fuarımızı taçlandırmış olacağız” dedi.
İNEGÖL TURİZMDE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR
İNEGÖL TURİZMDE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR
Büyükşehir Belediyesi ve Network Fuarcılık işbirliğinde hazırlanan Sağlıklı Yaşam ve Spor Fuarı, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nde (Merinos AKKM) kapılarını ziyaretçilere açtı. İnegöl Belediyesi de Doğa Sporları ve Turizm Merkezi(Dostum) ve belediyesporun tanıtıldığı bir stantla fuarda yerini aldı.
TİCARİ AKARYAKIT CARİ AÇIĞI DA AZALTIR
TİCARİ AKARYAKIT CARİ AÇIĞI DA AZALTIR
İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, günümüz ekonomik şartlarında maliyetleri her geçen gün artan şoför esnafının mutlaka desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.
YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI
YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI
İnegöl Belediyesi, İnegöl tarımına değer katan kadın çiftçilerin gelişimi ve tarım sektöründeki gelişmeleri yakından takip edebilmeleri adına 5 kırsal mahalleden 43 kadın çiftçiyi Antalya´da düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarına götürdü.
40. MODEF EXPO COŞKULU TÖRENLE AÇILDI
40. MODEF EXPO COŞKULU TÖRENLE AÇILDI
40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı (MODEF Expo), Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın katılımı ile düzenlenen coşkulu törenle açıldı.
BURSA´NIN TURİZM POTANSİYELİ YÜKSEK
BURSA´NIN TURİZM POTANSİYELİ YÜKSEK
Bursa Büyükşehir Belediyesi destekleriyle, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) ve Network Fuarcılık işbirliğinde organize edilen ‘1. Bursa Turizm Fuarı´ ve Bursa Valiliği himayesinde düzenlenen ‘3. Turizm Zirvesi´, Perşembe günü yoğun katılımla başladı. İnegöl Belediyesi de şehrin turizm değerlerinin tanıtıldığı bir stantla fuarda yerini aldı.
İHRACAT ODAKLI BİR FUAR OLACAK
İHRACAT ODAKLI BİR FUAR OLACAK
Mobilyanın başkenti İnegöl´ün yurtdışına açılan kapısı olan MODEF EXPO 2018, 23 Ekim´de kapılarını açacak.
İNDİRİME TAM DESTEK
İNDİRİME TAM DESTEK
Mobiliyum AVM´deki firmalar da Maliye Bakanının yüzde 10 indirim çağrısına duyarsız kalmadı. Mobiliyum AVM Başkanı Talha Timur Han, 200 mağaza ile yüzde 15´lik indirim kararı aldıklarını söyledi.
YOĞUN ÇABA HARCAMAKTAYIZ
YOĞUN ÇABA HARCAMAKTAYIZ
İnegöl Mobilyacılar Odası İNTERMOB Fuarına gezi düzenledi.
KOCAELİ´DEKİ MOBİLYACILAR  İNEGÖL TSO´YU ZİYARET ETT
KOCAELİ´DEKİ MOBİLYACILAR İNEGÖL TSO´YU ZİYARET ETT
Kocaeli Sanayi Odası´nın (KSO) Mobilya Meslek Komitesi üyeleri İnegöl´e gelerek ilçedeki mobilya sektörü hakkında, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´ndan (İTSO) bilgi aldılar. İTSO Başkan Vekili Kenan Kender ile görüşen KSO heyeti İnegöl´ün mobilya sektöründeki başarıları gıpta ile takip ettiklerini söylediler.
FUAR TURUNA YOĞUN İLGİ
FUAR TURUNA YOĞUN İLGİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) üyesi 124 kişilik heyet, odanın düzenlediği sektörel fuar organizasyonu kapsamında İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi´nde düzenlenen, İNTERMOB 2018´i “21. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı” ziyaret ettiler.
DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
İnegöl Belediyesi, tarım sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri yakinen görme, vizyon ve ufku geliştirme amacıyla İnegöllü kadın çiftçileri Bursa Tarım Fuarı´na götürdü.
YIKIM KARARLARI İPTAL EDİLİYOR
YIKIM KARARLARI İPTAL EDİLİYOR
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) düzenlenen toplantıda inşaat sektöründe faaliyet gösteren oda üyeleri İmar Barışı konusunda bilgilendirildi. Şehir Plancısı Emre Ünlü, İmar Barışı´nın imar ve mülkiyet sorunu bulunan yapılara yasallık kazandıracağını ekonomik değer sağlayacağını vurguladı.
TARIM DA DEĞİŞİYOR VE DÖNÜŞÜYOR
TARIM DA DEĞİŞİYOR VE DÖNÜŞÜYOR
Belediye Başkanı Alper Taban, 9 Ekim tarihinde kapılarını açan Bursa Tarım Fuarında stant açarak şehrimizi temsil eden İnegöllü firmaları ziyaret ederek fuarın hayırlı olması dileklerini iletti.

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30