Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
VATANDAŞ BELEDİYE EL ELE
VATANDAŞ BELEDİYE EL ELE
İnegöl Belediyesi, Ertuğrulgazi Caddesinin özellikle ağır tonajlı araç yükünü hafifletmek, buradaki trafik yoğunluğunu azaltmak ve sanayiye yeni bir alternatif yol olacak Avarlar Kavşağı bitimindeki yeni yol yapım çalışmalarına başladı. 100 metrelik bu yol sayesinde, sanayiye bir giriş daha sağlanmış olacak.
FUARA 2 GÜNLÜK ÇIKARTMA
FUARA 2 GÜNLÜK ÇIKARTMA
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ve Belediye Başkanı Alper Taban, beraberlerindeki heyetle birlikte 40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nı ziyaret etti. Fuar ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Taban; “Güzel bir fuar geçiriyoruz. Katılımcılarımıza soruyoruz ve onların ifadesiyle alışverişin olduğunu, yurtdışından ve yurtiçinden gelen ziyaretçilerin yoğun olduğunu görüyoruz. Bunlar ticarete dönerse fuarımızı taçlandırmış olacağız” dedi.
İNEGÖL MOBİLYA TARİHİ
İNEGÖL MOBİLYA TARİHİ
İnegöl Mobilyacılar Odası tarafından hazırlanan İNEGÖL MOBİLYA TARİHİ Kitap dağıtım çalışması devam ediyor.
YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI
YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI
İnegöl Belediyesi, İnegöl tarımına değer katan kadın çiftçilerin gelişimi ve tarım sektöründeki gelişmeleri yakından takip edebilmeleri adına 5 kırsal mahalleden 43 kadın çiftçiyi Antalya´da düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarına götürdü.
40. MODEF EXPO COŞKULU TÖRENLE AÇILDI
40. MODEF EXPO COŞKULU TÖRENLE AÇILDI
40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı (MODEF Expo), Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın katılımı ile düzenlenen coşkulu törenle açıldı.
DÜĞÜNE HAZIRLANIR GİBİ HAZIRLANIYORUZ
DÜĞÜNE HAZIRLANIR GİBİ HAZIRLANIYORUZ
İnegöl Belediyesi, bugün kapılarını ziyaretçilerine açacak olan 40. MODEF Fuarı öncesi sanayi bölgesinde temizlik seferberliği başlattı. Temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban; “Düğüne hazırlanır gibi en güzel şekilde fuara hazırlanıyoruz” dedi.
SPORUN HER BRANŞINI ÖNEMSİYORUZ
SPORUN HER BRANŞINI ÖNEMSİYORUZ
İnegöl Belediyesi, amatör liglerde mücadele eden 13 İnegöl takımına bulundukları liglere göre toplamda 84 bin TL´lik destekte bulundu.
YENİ GÖREV DAĞILIMI YAPILDI
YENİ GÖREV DAĞILIMI YAPILDI
İnegöl Yenice Organize Sanayi Bölgesi´nde (Yenice OSB) Hasan Altunbaş´ın görevden ayrılması üzerine Yönetim Kurulu kendi arasında yeni görev dağılımı yaptı. Önceki gün yapılan toplantıda gerçekleştirilen yeni dağılımda; Nedim İncebay Başkan, Mustafa Balcı Başkan Vekili, Bedri Huy, Gürhan Tutlu ve Niyazi Güven de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldılar.
MARKA BELEDİYECİLİK
MARKA BELEDİYECİLİK
AK Parti Kayseri Milletvekili ve aynı zamanda AB Karma Parlamento Komisyon Başkanı olan Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel´in MTTB Bursa ve İnegöl Şube Başkanlarıyla birlikte gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Gençlerimizi önemsedikleri için teşekkür ediyorum. Kaldı ki gelecek, onlarla inşallah daha güzel bir noktaya gelecek” dedi.
SORUN YILLARDIR SÜRÜYOR
SORUN YILLARDIR SÜRÜYOR
Çalışma izni bulunmayan Ahıskalı vatandaşları çalıştıran firmalara kesilen yüksek miktardaki cezalar, işverenleri zor durumda bırakıyor. Bu konunun çözüme kavuşmasını isteyen İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, çalışma izni alma noktasında firmaların sıkıntılar yaşandığını söyledi.
ORTAK ÇÖZÜMLER ÜRETİLİYOR
ORTAK ÇÖZÜMLER ÜRETİLİYOR
Belediye Başkanı Alper Taban´ın her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği ‘Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliği´ bu hafta Suyolu Camisinde gerçekleştirildi. Namaz sonrası vatandaşlarla simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, burada konuşan Alper Taban; “Temizlik hususunda İnegöl´de ciddi bir sıkıntımız var. Ben istiyorum ki parmakla gösterilen bir şehir olsun İnegöl. Bu şehre gelen insan imrensin. Ne kadar bakımlı, güzel bir şehir desin” dedi.
İHRACAT ODAKLI BİR FUAR OLACAK
İHRACAT ODAKLI BİR FUAR OLACAK
Mobilyanın başkenti İnegöl´ün yurtdışına açılan kapısı olan MODEF EXPO 2018, 23 Ekim´de kapılarını açacak.
İNDİRİME TAM DESTEK
İNDİRİME TAM DESTEK
Mobiliyum AVM´deki firmalar da Maliye Bakanının yüzde 10 indirim çağrısına duyarsız kalmadı. Mobiliyum AVM Başkanı Talha Timur Han, 200 mağaza ile yüzde 15´lik indirim kararı aldıklarını söyledi.
YAVUZ UĞURDAĞ´DAN SERT TEPKİ
YAVUZ UĞURDAĞ´DAN SERT TEPKİ
06-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Furniture İstanbul Mobilya Fuarının reklamını yapan Mobiliyum AVM yönetimine, MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ sert çıktı. Başkan Uğurdağ, “Fuarla alakalı İnegöl olarak irade ortaya koyduk. Şimdi bu iradenin dışında hareket etmek neyin mantığıdır, neyin kafasıdır, anlamıyorum” dedi.
YOĞUN ÇABA HARCAMAKTAYIZ
YOĞUN ÇABA HARCAMAKTAYIZ
İnegöl Mobilyacılar Odası İNTERMOB Fuarına gezi düzenledi.
KOCAELİ´DEKİ MOBİLYACILAR  İNEGÖL TSO´YU ZİYARET ETT
KOCAELİ´DEKİ MOBİLYACILAR İNEGÖL TSO´YU ZİYARET ETT
Kocaeli Sanayi Odası´nın (KSO) Mobilya Meslek Komitesi üyeleri İnegöl´e gelerek ilçedeki mobilya sektörü hakkında, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´ndan (İTSO) bilgi aldılar. İTSO Başkan Vekili Kenan Kender ile görüşen KSO heyeti İnegöl´ün mobilya sektöründeki başarıları gıpta ile takip ettiklerini söylediler.
FUAR TURUNA YOĞUN İLGİ
FUAR TURUNA YOĞUN İLGİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) üyesi 124 kişilik heyet, odanın düzenlediği sektörel fuar organizasyonu kapsamında İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi´nde düzenlenen, İNTERMOB 2018´i “21. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı” ziyaret ettiler.
DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
İnegöl Belediyesi, tarım sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri yakinen görme, vizyon ve ufku geliştirme amacıyla İnegöllü kadın çiftçileri Bursa Tarım Fuarı´na götürdü.
TARIM DA DEĞİŞİYOR VE DÖNÜŞÜYOR
TARIM DA DEĞİŞİYOR VE DÖNÜŞÜYOR
Belediye Başkanı Alper Taban, 9 Ekim tarihinde kapılarını açan Bursa Tarım Fuarında stant açarak şehrimizi temsil eden İnegöllü firmaları ziyaret ederek fuarın hayırlı olması dileklerini iletti.
İNDİRİM KARARINA DESTEK
İNDİRİM KARARINA DESTEK
Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında açıklanan yüzde 10 indirim uygulamasına birçok sektör ve marka katılırken, Türkiye mobilya sektörünün çatı kuruluşu Mobilya Dernekleri Federasyonuna (MOSFED) bağlı derneklerin üye firmaları aktif destek veriyor.
BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK Parti Belediye Meclis üyesi Nedim Bayram, İnegöl Belediye Başkanlığı´na adaylığını açıkladı.
DÜNYANIN MOBİLYA BAŞKENTİ
DÜNYANIN MOBİLYA BAŞKENTİ
İnegöl Belediyesi´nin Belediyespor organizasyonuyla bu yıl 4´üncüsünü düzenlediği Mobilya Kupasına katılan takımlara teşekkür plaketleri törenle verildi.
MAÇIN GALİBİ HALKBANK 3-1
MAÇIN GALİBİ HALKBANK 3-1
İnegöl Gençlik Hizmetleri Spor Salonu´nda düzenlenen Mobilya Kupası´nın ikinci gün son maçında İnegöl Belediyespor Halkbank´a 3-1 mağlup oldu.
İNEGÖL BELEDİYESPOR MAĞLUBİYETLE BAŞLADI
İNEGÖL BELEDİYESPOR MAĞLUBİYETLE BAŞLADI
İnegöl Belediyespor organizasyonuyla bu yıl 4´üncüsü düzenlenen Mobilya Kupası başladı. İlk gün müsabakalarında Halkbank Fenerbahçe´yi, Maliye Piyango ise İnegöl Belediyespor´u mağlup ederek kupaya galibiyetle başladı.
İNEGÖLSPOR´A DESTEK SÖZÜ
İNEGÖLSPOR´A DESTEK SÖZÜ
İnegölspor Başkanı Eşref Güç ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Okan Güler ile yönetim kurulunu ziyaret etti.
İNEGÖLSPOR İMOS´U ZİYARET ETTİ
İNEGÖLSPOR İMOS´U ZİYARET ETTİ
İnegölspor´umuzun Kulüp Başkanı Eşref Güç ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Okan Güler ile yönetim kurulunu ziyaret ettiler.
BAKAN´DAN İNEGÖL  HEYETİNE YAKIN İLGİ
BAKAN´DAN İNEGÖL HEYETİNE YAKIN İLGİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı ziyaret etti. Ziyarette Bakan Varank´ı 23-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek İnegöl Expo Fuarı´nın açılışına davet eden İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, ayrıca ilçe ekonomisi hakkında bilgiler aktardı ve taleplerini iletti.
DÜNYA DERECELERİ İLE GÖZ DOLDURUYOR
DÜNYA DERECELERİ İLE GÖZ DOLDURUYOR
Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyespor, Almanya Şampiyonu Berlin Voley takımının tecrübeli smaçörü Steven James Douglas Marshall´ı transfer etti.
ÇIRAKLAR SANAYİNİN GELECEĞİ
ÇIRAKLAR SANAYİNİN GELECEĞİ
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, yaz döneminde sanayide çıraklık yapan öğrencilerin sektöre artı kattıklarını, bu öğrencilerin ilerleyen dönemlerde sanayiyi hayatta tutacaklarını ifade etti.
FIRSATÇILIK YAPMAYIN
FIRSATÇILIK YAPMAYIN
2. el otomobil sektörü ve dolar kuruyla ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Oto Galericiler Sitesi Başkanı Serhat Erezsert, “Herkes bir şeylerden feragat edecek, kimse fırsatçılık yapmak için uğraşmayacak" dedi.
Bursa Hava Durumu
Bugün
Karlı - Yağmurlu
-3°
Çarşamba
Karlı - Yağmurlu
-5°
Perşembe
Fırtına
Cuma
Bulutlu
10°

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30