Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
HATIRALARLA DOLU GECE
HATIRALARLA DOLU GECE
Ayrıntılar>>>
MOBİLYACILAR SEMİNERLERE İLGİSİZ
MOBİLYACILAR SEMİNERLERE İLGİSİZ
İnegöllü mobilyacılara yönelik, Mobilyacılar Odası tarafından geçtiğimiz günlerde KOSGEB 2019 yılı desteklemeleri ile ilgili eğitim semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere mobilyacıların ilgi göstermediği görüldü.
İGİAD AİLESİ YEMEKTE BULUŞTU
İGİAD AİLESİ YEMEKTE BULUŞTU
Organize ettiği etkinlikler ile adından sıkça söz ettiren İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) üyeleri ve aileleri yılın son etkinliğinde bir araya geldi. Büyük ilgi gören yemek sonrası sahne alan Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı Aşkım Kapışmak, “İlişkiler Komedisi” adlı söyleşi de kadın ve erkeğin doğasındaki farklılıkları mizahi bir dille anlattı.
CHP İTTİFAKTAN YANA
CHP İTTİFAKTAN YANA
CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, “Yereldeki ittifakıyla alakalı şuan süreç devam ediyor inşallah yapacağımız anket sonucunda birlikte hareket edeceğimiz bir aday çıkaracağız.”dedi.
HAMZABEYLİLERİN ÇİLESİ TBMM´YE TAŞINDI
HAMZABEYLİLERİN ÇİLESİ TBMM´YE TAŞINDI
İnegöl- Yenişehir arası yapılan duble yol çalışması nedeniyle mahallelerine giriş yolu kapanan Hamzabeylilerin yaşadığı çile meclis gündemine taşındı.
MOBİLYACILARA YENİ BAŞKAN
MOBİLYACILARA YENİ BAŞKAN
Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği 2. Olağan genel kurulunu Perşembe günü gerçekleşti. Devrin Düğün salonunda tek liste ile gerçekleşen kongrede Erdin Topal başkanlığa getirildi.
İŞLETME FAKÜLTESİNE ATANDI
İŞLETME FAKÜLTESİNE ATANDI
İnegöl´de bir çok kurumda çalıştıktan sonra Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi´nde görevini sürdüren Yüksel Okşak, önce Bursa Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokuluna, ardından İnegöl İşletme Fakültesine “Öğretim Üyesi Doktor” unvanıyla atandı.
KALICI HALE GETİRİLMELİ
KALICI HALE GETİRİLMELİ
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, KDV indirimi ile iç piyasanın yüzde 30 büyüdüğünü belirtti.
AÇIK TUTULMASINI İSTİYORUZ
AÇIK TUTULMASINI İSTİYORUZ
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) Başkanı Hakan Özdemir, yeterli öğrenci başvurusu olmadığı gerekçesiyle ÖSYM tarafından yayınlanan 2018 yılı tercih kılavuzundan çıkarılan İnegöl Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Programının açık tutulmasının ara eleman sıkıntısının giderilmesi ve mobilya sektörü için önemli olduğunu söyledi.
HAMZABEY´E DÖNÜŞ YOK
HAMZABEY´E DÖNÜŞ YOK
Karayolları Bölge Müdürlüğü´nün yakın zamanda tamamlayıp ulaşıma açtığı İnegöl- Yenişehir yolu, Hamzabey Mahallesi sakinlerinin çilesine dönüştü.
İLK ADAY BAŞVURUSUNU YAPTI
İLK ADAY BAŞVURUSUNU YAPTI
İYİ Partide İlk Meclis Üyesi Aday Adayı Seçim startını veren İYİ Parti´de İnegöl Belediyesi meclis üyeliği aday adaylık başvurusu yapan Sevda Memiş başvuru dosyasını İYİ PARTİ Başkan vekili Ahmet Döğen´e verdi.
MOBİLYA OSB BÜYÜYOR
MOBİLYA OSB BÜYÜYOR
İnegöl´de 2009 yılında kurulan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde fabrika sayısı yılsonunda 90´a ulaşacak.
BAŞKAN TABAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
BAŞKAN TABAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, belirli aralıklarla gerçekleştirdiği basın mensuplarıyla gündem değerlendirme toplantısını bu sabah düzenlenen buluşmada gerçekleştirdi. Taban, 1 yıllık görev süresinin değerlendirilmesinden yeni belediye hizmet binasına, yerel seçimlerden yeni döneme ilişkin konulara kadar birçok konuda kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
MESLEKİ EĞİTİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
MESLEKİ EĞİTİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ülkenin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı ile mücadele etme noktasında mesleki eğitimin büyük önem taşıdığını belirtti.
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
1 YIL DOLU DOLU GEÇTİ
08 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığında bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdi.
BOZUK YOLLAR TAMİR EDİLİYOR
BOZUK YOLLAR TAMİR EDİLİYOR
İnegöl Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi Tandoğan Caddesi üzerinde zamanla çökerek çukurlar oluşturan yolların tamir çalışmalarına başladı.
DEV İŞ BİRLİĞİ
DEV İŞ BİRLİĞİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Bursa Teknik Üniversitesi işbirliği ile İnegöl´de Mobilya Test Merkezi ve Malzeme Kütüphanesi kurulacak. İMOS´un da destek vereceği proje için ön protokol önceki gün imzalandı.
MOBİLYA SEKTÖRÜ REKOR KIRDI
MOBİLYA SEKTÖRÜ REKOR KIRDI
Mobilya sektörünün buluştuğu önemli adreslerden biri olan Furniture İstanbul Fuarı´nın açılışında konuşan İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, sektörün 2 milyar dolar dış ticaret açığı verdiğini söyledi.
YABANCI ZİYARETÇİ İKİ KAT ARTTI
YABANCI ZİYARETÇİ İKİ KAT ARTTI
İnegöl mobilyasının yurtdışı pazarlarda yer edinmesinde önemli rol oynayan 40. MODEF EXPO, yerli ziyaretçilerinin yanı sıra 90 ülkeden gelen yabancı ziyaretçilerini ağırladı.
BUGÜNDEN DAHA FAYDALI OLACAĞIZ
BUGÜNDEN DAHA FAYDALI OLACAĞIZ
İnegöl Belediyesi´nin iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturacak İstihdam Merkezi Ofisi hizmete girdi. Belediye Başkanı Alper Taban, iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak istediklerini ve bu sebeple bu merkezi hayata geçirdiklerini söyledi.
DOLAR DÜŞTÜ FİYATLAR DÜŞMÜYOR
DOLAR DÜŞTÜ FİYATLAR DÜŞMÜYOR
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, dolardaki büyük gerilemeye rağmen hammadde ve mobilya yan ürünlerine getirilen zamlı fiyatlarda herhangi bir düşüş olmadığını belirterek indirim talebinde bulundu.
AMERİKA NE DERSE DESİN
AMERİKA NE DERSE DESİN
MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, “Millet-devlet bütünleşmesi olduktan sonra Amerika ne derse desin, bizim için çok önemli değil.”dedi.
İNEGÖL PİLOT BÖLGE OLACAK
İNEGÖL PİLOT BÖLGE OLACAK
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yatığı görüşme neticesinde İnegöl´e iki müjdeyle geldi. MEB´nın 2023 eylem raporunda yer alan Erken Çocuk Dönemine ilişkin çalışmada pilot bölgenin İnegöl olacağı açıklanırken, ayrıca 2019 yılı itibariyle elektronik ehliyet sınavlarının İnegöl´de yapılması için de çalışmaların başladığı duyuruldu.
İADE-İ ZİYARETTE BULUNULACAK
İADE-İ ZİYARETTE BULUNULACAK
Prof. Dr. Selçuk Yakşi Ortaokulu,“Kardeş Okul” projesi kapsamında Karadağ ülkesinin Rozaje Kenti 25 Mayıs Ortaokulu öğrencilerini ağırlıyor. İnegöl´de çeşitli protokol ziyaretleri gerçekleştiren heyet, akabinde şehrin tarihi bölgelerine ziyaretlerde bulunacak.
BAŞKAN TABAN KARADAĞLI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
BAŞKAN TABAN KARADAĞLI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
Prof. Dr. Selçuk Yahşi Ortaokulu´nun konuğu olarak İnegöl´e gelen Karadağ´ın Rozaje şehrindeki 25 May Okulunun öğrenci, öğretmen ve okul aile birliği üyeleri, Belediye Başkanı Alper Taban ile bir araya geldi.
ENGELSİZ KENT İNEGÖL
ENGELSİZ KENT İNEGÖL
İnegöl Belediyesi, engelli vatandaşların kimseye muhtaç olmadan kendi yaşamını rahatlıkla sürdürebilmesi adına şehirde bu alandaki eksikleri gidermek için çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin ‘Engelsiz Kent İnegöl´ü oluşturmak olduğunu söyledi.
UĞURDAĞ´DAN VERGİ İNDİRİMİ DEĞERLENDİRMESİ
UĞURDAĞ´DAN VERGİ İNDİRİMİ DEĞERLENDİRMESİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından önceki gün açıklanan vergi indirimlerinin iç piyasaya olumlu etki yapacağını özellikle mobilyadaki KDV indiriminin iç piyasadaki satışları arttırabileceğini söyledi.
KAPI DÜNYASI´NDAN MİMARLARA DERS
KAPI DÜNYASI´NDAN MİMARLARA DERS
Türkiye´nin önde gelen Üniversitelerinden Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarım bölümü 3. Sınıf öğrencileri, “Mobilya Tasarım” dersini, İnegöl´de uygulamalı olarak işlediler.
DEĞİŞİME HAZIR MISINIZ?
DEĞİŞİME HAZIR MISINIZ?
İnegöl Belediyesi, şehrin ana arterlerinde bulunan elektrik panolarının kötü görüntüsünü yok etmek ve şehrimize estetik bir görüntü kazandırmak adına panoları farklı giydirmelerle süslüyor. Giydirmelerde de ‘Temiz Şehir İnegöl´ vurgusu yapılarak daha temiz bir şehir için farkındalık uyandıracak cümlelerle bu konuya dikkat çekiliyor.
AKHİSARSPOR DA ÜÇ PUAN SEVİNCİ
AKHİSARSPOR DA ÜÇ PUAN SEVİNCİ
Bursa 1.Amatör Lig 5.Grupta mücadele eden İnegöl Akhisarspor, Teknik Direktör değişikliğinden sonra çıktığı ilk maçtan üç puanla ayrıldı.

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30