Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ
BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ
Belediye Başkanı Alper Taban´ın her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği ‘Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliği´ yaz döneminde verilen aranın ardından bugün sabah yeniden başladı. 3 yıldır düzenlenen buluşmaların ilki, Kasım Efendi Camisi cemaatiyle gerçekleştirildi.
SEZONA SIKI BİR ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ
SEZONA SIKI BİR ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ
Bursa Süper Amatör Lig ekiplerinden İnegöl Kafkasspor, yeni sezon öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Teknik Sorumlu Aydın Ungan nezaretinde çalışmalarını sürdüren Yeşil-beyazlılar, kendi tesislerinde yaptığı antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü.
ROMA DÖNEMİNE AİT LAHİT BULUNDU
ROMA DÖNEMİNE AİT LAHİT BULUNDU
İnegöl Jandarma Komutanlığı ekipleri evin bahçesinde temeline gizlenmiş Roma dönemine ait bronz lahit ele geçirdiler.
60 YILLIK VEFA İNEGÖL´DE VÜCUT BULDU
60 YILLIK VEFA İNEGÖL´DE VÜCUT BULDU
Türkiye´de ilk olarak 1951 yılında açılan İmam Hatip Okullarından 1958 yılında ilk mezunlar olarak mezun olan günümüzün değerli isimleri; İnegöl Belediyesi katkılarıyla ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, BİHMED ve İHMED´in ortaklaşa düzenlediği “60. Yıl Vefa Gecesi” programında İnegöl´de bir araya geldi.
İNEGÖL BUNU HAK ETMİYOR
İNEGÖL BUNU HAK ETMİYOR
İlçe Müftüsü Kazım Güzel, Sani Konukoğlu, Muratbey ve Halitpaşa camileriyle ilgili son günlerde sosyal medya üzerinden yanlış algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, “Bizim ne içi saman dolu camimiz var, ne de mihrabında haç görüntüsü olan camimiz var. İnegöl´ün hiç hak etmediği şekilde anılmasına sebep oluyor” dedi.
ÇIRAKLAR SANAYİNİN GELECEĞİ
ÇIRAKLAR SANAYİNİN GELECEĞİ
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, yaz döneminde sanayide çıraklık yapan öğrencilerin sektöre artı kattıklarını, bu öğrencilerin ilerleyen dönemlerde sanayiyi hayatta tutacaklarını ifade etti.
HEM KURSLARI BAŞLIYOR
HEM KURSLARI BAŞLIYOR
İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Göktürk, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde açılacak olan kurslarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
OKÇULUK TUTKUNLARI BULUŞTU
OKÇULUK TUTKUNLARI BULUŞTU
İnegöl Belediyesi, Türkiye Okçuluk Federasyonu Bursa İl Temsilciliği ile birlikte 1. Bursa Kulüpler Arası Olimpik Okçuluk Şampiyonasını gerçekleştirdi. Bu sene ilki düzenlenen şampiyonada dereceye giren sporcu ve kulüplere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
1200 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI
1200 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI
Her alanda olduğu gibi eğitim konusunda da önemli çalışmalar yapan İnegöl Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte 1200 öğrenciye kırtasiye seti yardımında bulundu. Umuteli Sosyal Yardım merkezinde gerçekleşen kırtasiye seti dağıtımlarına katılan Belediye Başkanı Alper Taban, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.
KÜTÜPHANE YENİ DÖNEME HAZIR
KÜTÜPHANE YENİ DÖNEME HAZIR
2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte 56 bin öğrenci İnegöl´de ders başı yaptı. Türkiye´nin sayılı büyük kütüphanelerinden olan İnegöl İshakpaşa Halk Kütüphanesi, öğrenciler için hazırlıklarını tamamladı.
KAŞİF GRUPLARI GÖREV BAŞINDA
KAŞİF GRUPLARI GÖREV BAŞINDA
Anadolu Gençlik Derneğiİnegöl Şubesi tarafından ortaokul, lise ve imam hatiplerde başlatılan “Kâşif Grupları” projesini tanıttı. Projenin, öğrencilerin maneviyatının ve kişiliğinin güçlenmesini hedeflediği öğrenildi.
“EN İYİ EĞİTİMİ VERMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
“EN İYİ EĞİTİMİ VERMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Şehit ve gazi ailelerinin 1. derece yakınlarının çocukları ve dar gelirli ailelerin çocukları ile yetim -öksüz çocuklar ve belediye personelin çocuklarına hizmet veren Beşinci Mevsim Çocuk Kreşinde yeni eğitim-öğretim yılı başladı.
EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
2018-2019 eğitim öğretim yılı bugün çalan ilk ders zili ile başladı. İnegöl İlkokulunda hazırlanan programda öğrenci ve velilere seslenen Belediye Başkanı Alper Taban, “Bilen ile Bilmeyen hiçbir olur” mu? tabi ki bilen ile bilmeyen bir olmaz. Bizler, hayat boyu eğitim ve öğrenimi önemsemek zorundayız” dedi.
STAJ MAĞDURLARI UNUTULMAMALI
STAJ MAĞDURLARI UNUTULMAMALI
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, çırakların staj gördükleri dönemin emekliliklerine sayılması gerektiğini belirtti.
TÜRK EĞİTİM-SEN´DE İSTİFA
TÜRK EĞİTİM-SEN´DE İSTİFA
Türk Eğitim-Sen İnegöl İlçe Temsilcisi Şenol Şahin, Bursa 2 No´lu Şube´de yaşanan gelişmeler üzerine görevinden istifa etti.
LİSELERE YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLERE SON SANŞ
LİSELERE YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLERE SON SANŞ
İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN bu yıl uygulanan LGS (Liselere Geçiş Sistemi) Uygulaması kapsamında öğrencilere ve velilere yönelik açıklamalarda bulundu.
ÖĞRENCİLER SINIFLARI DOLDURDU
ÖĞRENCİLER SINIFLARI DOLDURDU
1., 5. ve lise 1. sınıf öğrencileri, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde okula adapte olabilmeleri için 1 hafta erkenden ders başı yaptılar.
KAYMAKAM AKÇA´DAN VEDA ZİYARETİ
KAYMAKAM AKÇA´DAN VEDA ZİYARETİ
Son mülki idare amirleri kararnamesiyle İstanbul´un Tuzla Kaymakamlığına tayini çıkan İnegöl Kaymakamı Ali Akça, veda ziyaretlerine İnegöl Belediyesinden başladı.
İNEGÖL´Ü BAYRAKLARLA DONATALIM
İNEGÖL´Ü BAYRAKLARLA DONATALIM
İnegöl, 6 Eylül Perşembe günü düşman işgalinden kurtuluşunun 96´inci yıl dönümünü kutlayacak. Kurtuluş şenliklerine ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban; ilçe halkını, sivil toplum örgütlerini, siyasi partileri, dernek, kurum ve kuruluşları şenliklere davet ederken, tüm ev ve iş yerlerinin de bayraklarla donatması için çağrıda bulundu.
TARIM ŞÖLENİ BAŞLADI
TARIM ŞÖLENİ BAŞLADI
Sanayisi ile olduğu kadar tarımıyla da dikkat çeken İnegöl´de; İnegöl Belediyesi öncülüğünde, MODEF Fuarcılık organizasyonu ile İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İnegöl Ziraat Odası işbirliğinde organize edilen İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF), Pazar günü düzenlenen törenle 7´nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.
STAJYERLİK KONUSUNU ÖNEMSİYORUZ
STAJYERLİK KONUSUNU ÖNEMSİYORUZ
İnegöl Belediyesi´nde staj yapan üniversite öğrencileri ile buluşan Belediye Başkanı Alper Taban, gençlere şehrin yönetimine ortak olmaları çağrısında bulundu. Taban, ayrıca staj konusunun önemine de vurgu yaparak herkesin bu süreçte kendine bir şeyler katması gerektiğini ifade etti.
ŞATAFATTAN VAZGEÇİLMELİ
ŞATAFATTAN VAZGEÇİLMELİ
Ahlat´a yapılması planlanan köşkle ilgili eleştirilerde bulunan Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, “Millete tasarrufu öğütleyenler, israf ve şatafattan vazgeçmedikçe, ülke ekonomisinin düze çıkması mümkün değildir.”dedi.
ESNAFI TERCİH EDİN
ESNAFI TERCİH EDİN
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, yaklaşan yeni eğitim öğretim yılı öncesinde kırtasiye harcamaları için esnafların tercih edilmesi gerektiğini belirtti.
KAYITLAR ALINMAYA BAŞLANDI
KAYITLAR ALINMAYA BAŞLANDI
Şehit ve gazi ailelerinin 1. derece yakınlarının çocukları ve dar gelirli ailelerin çocukları ile yetim -öksüz çocuklar ve belediye personelin çocuklarına hizmet veren Beşinci Mevsim Çocuk Kreşinde kayıtlar alınmaya başlandı.
SAVAŞLA KARŞI KARŞIYAYIZ
SAVAŞLA KARŞI KARŞIYAYIZ
İnegöl Ticaret Sanayi Odası öncülüğünde İnegöl´de oda ve dernek başkanları bir araya gelerek dövizdeki artış ve ekonomi ile ilgili bulundular. İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ önemli açıklamalarda bulundu.
ÜLKE ÇIKMAZA SÜRÜKLENİYOR
ÜLKE ÇIKMAZA SÜRÜKLENİYOR
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Necmi Demir, hükümetin ekonomi politikalarının ülkeyi çıkmaza sürüklediğini öne sürdü
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİNİN İKİNCİ AŞAMASI BAŞLADI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİNİN İKİNCİ AŞAMASI BAŞLADI
Liselere Geçiş Sistemi kapsamında öğrencilerimiz 2-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında elektronik ortamda tercihlerini yapıp özel/resmi ortaokullarda başvurularını onaylatmışlardı.
ŞEKİBE İNSEL´İN ADINI TAŞIYACAK
ŞEKİBE İNSEL´İN ADINI TAŞIYACAK
İnegöl Belediyesi tarafından vatandaşların şehir stresinden uzaklaşmaları ve eğlenceli vakit geçirmelerin sağlanması amacıyla Alibeyköy mahallesinde hayata geçirilen Şekibe İnsel Doğal Yaşam Çiftliği, düzenlenen törenle hizmete açıldı. 12 Bin metrekare alan üzerine inşa edilen merkez, İnegöl´ün yeni yaşam alanı olacak.
VATANDAŞLARA KURBAN UYARISI
VATANDAŞLARA KURBAN UYARISI
Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Muhasip Üyesi Şaban Çetizli, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli´ye gerçekleştirdikleri ziyarette ithal kurbanlık getirilmemesi yönünde talepte bulunduklarını, Bakan Pakdemirli´nin de bu konuda gerekli talimatları verdiğini belirtti.
ERDOĞAN´IN ADAŞI SÜNNET OLDU
ERDOĞAN´IN ADAŞI SÜNNET OLDU
İnegöl´de 27 Ekim 2014´te dünyaya gelen ve ailesinin, Cumhurbaşkanının ismini verdiği Recep Tayyip Erdoğan, erkekliğe ilk adımını attı.

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30