Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE
YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE
Atatürkçü Düşünce Derneği İnegöl Şube Başkanı Birol Atay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLERİNE DAVET
CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLERİNE DAVET
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
VATANDAŞ BELEDİYE EL ELE
VATANDAŞ BELEDİYE EL ELE
İnegöl Belediyesi, Ertuğrulgazi Caddesinin özellikle ağır tonajlı araç yükünü hafifletmek, buradaki trafik yoğunluğunu azaltmak ve sanayiye yeni bir alternatif yol olacak Avarlar Kavşağı bitimindeki yeni yol yapım çalışmalarına başladı. 100 metrelik bu yol sayesinde, sanayiye bir giriş daha sağlanmış olacak.
FUARA 2 GÜNLÜK ÇIKARTMA
FUARA 2 GÜNLÜK ÇIKARTMA
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ve Belediye Başkanı Alper Taban, beraberlerindeki heyetle birlikte 40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nı ziyaret etti. Fuar ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Taban; “Güzel bir fuar geçiriyoruz. Katılımcılarımıza soruyoruz ve onların ifadesiyle alışverişin olduğunu, yurtdışından ve yurtiçinden gelen ziyaretçilerin yoğun olduğunu görüyoruz. Bunlar ticarete dönerse fuarımızı taçlandırmış olacağız” dedi.
İNEGÖL TURİZMDE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR
İNEGÖL TURİZMDE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR
Büyükşehir Belediyesi ve Network Fuarcılık işbirliğinde hazırlanan Sağlıklı Yaşam ve Spor Fuarı, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nde (Merinos AKKM) kapılarını ziyaretçilere açtı. İnegöl Belediyesi de Doğa Sporları ve Turizm Merkezi(Dostum) ve belediyesporun tanıtıldığı bir stantla fuarda yerini aldı.
BU PARALAR DEVLETİN PARALARIDIR
BU PARALAR DEVLETİN PARALARIDIR
Esnaf ve Sanatkârlar Odalarındaödenmeyen aidatlara yönelik icra takibi başlatılıyor. Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) avukatı Adnan Apaydın, İnegöl´de aidat borcu bulunan oda üyelerine 10 gün süre tanınacağını, 10 günün ardından ise icra takibi başlatılacağını ifade etti.
MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ BAŞKANA İLETTİ
MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ BAŞKANA İLETTİ
Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Mesudiye Mahallesinde bulunan Somuncu Baba Camii cemaatiyle bir araya geldi.
YÖREX FUARI´NDA İNEGÖL´E YOĞUN İLGİ
YÖREX FUARI´NDA İNEGÖL´E YOĞUN İLGİ
24-28 Ekim tarihlerinde Antalya´da düzenlenen 8.Yöresel Ürünler Fuarı´nda (YÖREX) İnegöl´e özgü ürünlerin tanıtımının yapıldığı İnegöl standı büyük ilgi gördü. İnegöl Standını, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu´da ziyaret etti.
40. MODEF EXPO COŞKULU TÖRENLE AÇILDI
40. MODEF EXPO COŞKULU TÖRENLE AÇILDI
40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı (MODEF Expo), Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın katılımı ile düzenlenen coşkulu törenle açıldı.
DÜĞÜNE HAZIRLANIR GİBİ HAZIRLANIYORUZ
DÜĞÜNE HAZIRLANIR GİBİ HAZIRLANIYORUZ
İnegöl Belediyesi, bugün kapılarını ziyaretçilerine açacak olan 40. MODEF Fuarı öncesi sanayi bölgesinde temizlik seferberliği başlattı. Temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban; “Düğüne hazırlanır gibi en güzel şekilde fuara hazırlanıyoruz” dedi.
SPORUN HER BRANŞINI ÖNEMSİYORUZ
SPORUN HER BRANŞINI ÖNEMSİYORUZ
İnegöl Belediyesi, amatör liglerde mücadele eden 13 İnegöl takımına bulundukları liglere göre toplamda 84 bin TL´lik destekte bulundu.
İNEGÖLSPOR ALTYAPI DÖRT DÖRTLÜK
İNEGÖLSPOR ALTYAPI DÖRT DÖRTLÜK
Bölgesel gelişim liginde mücadele eden İnegölspor altyapı takımları, hafta sonu oynadıkları maçlardan galibiyetle ayrıldılar. U15, U16, U17, U19 futbol takımları haftayı galibiyetle kapadı.
MARKA BELEDİYECİLİK
MARKA BELEDİYECİLİK
AK Parti Kayseri Milletvekili ve aynı zamanda AB Karma Parlamento Komisyon Başkanı olan Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel´in MTTB Bursa ve İnegöl Şube Başkanlarıyla birlikte gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Gençlerimizi önemsedikleri için teşekkür ediyorum. Kaldı ki gelecek, onlarla inşallah daha güzel bir noktaya gelecek” dedi.
DOĞUGÜCÜSPOR´UN GALİBİYETİ
DOĞUGÜCÜSPOR´UN GALİBİYETİ
İlk kez seyircisinin önüne çıkan Yeniköy Gençlerbirliği, İnegöl temsilcisi Doğugücüspor karşısında rakibin İranlı oyuncusu Samad´ı tutamayınca sahadan 3-2 mağlup ayrıldı.
İNEGÖLLÜLERLE BULUŞTU
İNEGÖLLÜLERLE BULUŞTU
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında gerçekleştirilen seminerlerin bu hafta ki konuşmacısı Eğitimci – İlahiyatçı İsmail Güler oldu. “Erkek Fıtratı” konulu seminer Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
KARARA BAĞLANDI
KARARA BAĞLANDI
İnegöl Belediye Meclisi, 2019 yılı tahmini bütçe ve performans programını görüşmek üzere olağan üstü toplandı. 2019 yılı tahmini bütçesi 180 Milyon Lira olarak oy çokluğuyla kabul edildi. 6 stratejik alanda 68 performans hedefi ile 174 projenin hayata geçirilmesinin hedeflendiği performans programı da bu toplantıda açıklandı.
BURSA´NIN TURİZM POTANSİYELİ YÜKSEK
BURSA´NIN TURİZM POTANSİYELİ YÜKSEK
Bursa Büyükşehir Belediyesi destekleriyle, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) ve Network Fuarcılık işbirliğinde organize edilen ‘1. Bursa Turizm Fuarı´ ve Bursa Valiliği himayesinde düzenlenen ‘3. Turizm Zirvesi´, Perşembe günü yoğun katılımla başladı. İnegöl Belediyesi de şehrin turizm değerlerinin tanıtıldığı bir stantla fuarda yerini aldı.
İNEGÖL´ÜN YÜKSELEN DEĞERİ BELEDİYESPOR
İNEGÖL´ÜN YÜKSELEN DEĞERİ BELEDİYESPOR
İnegöl Belediye Başkanı ve Belediyespor Başkanı Alper Taban, Belediyespor voleybol takımlarının 2.lig ve Efeler Liginde yapacağı maçlar öncesinde yaptığı açıklamada, voleybola gönül vermiş tüm sporseverleri maçlara beklediklerini söyledi.
AMACIMIZ ŞEHRİN HUZURU
AMACIMIZ ŞEHRİN HUZURU
İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü ve Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, İnegöl´ün merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
OSMAN KILIÇ GÜVEN TAZELEDİ
OSMAN KILIÇ GÜVEN TAZELEDİ
BASKF´NİN 18. GENEL KURULU´NDA MEVCUT BAŞKAN OSMAN KILIÇ, 250 OY ALAN RAKİBİ CEM GENÇOĞLU KARŞISINDA 359 OY İLE YENİDEN GÖREVE SEÇİLDİ.
KOCAELİ´DEKİ MOBİLYACILAR  İNEGÖL TSO´YU ZİYARET ETT
KOCAELİ´DEKİ MOBİLYACILAR İNEGÖL TSO´YU ZİYARET ETT
Kocaeli Sanayi Odası´nın (KSO) Mobilya Meslek Komitesi üyeleri İnegöl´e gelerek ilçedeki mobilya sektörü hakkında, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´ndan (İTSO) bilgi aldılar. İTSO Başkan Vekili Kenan Kender ile görüşen KSO heyeti İnegöl´ün mobilya sektöründeki başarıları gıpta ile takip ettiklerini söylediler.
KALİTELİ İLETİŞİME İHTİYACIMIZ VAR
KALİTELİ İLETİŞİME İHTİYACIMIZ VAR
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında “Aile İçi İletişim” konusunda düzenlenen konferansta konuşan Psikolog Yılmaz Gürkan, “İlişkiyi sürdürmek için kaliteli bir iletişime ihtiyacımız var. O da beden diliyle, sözle bir birini anlamaya çalışmak, çok iyi dinlemekten geçiyor” dedi.
BELEDİYESPOR SET VERMEDİ
BELEDİYESPOR SET VERMEDİ
Voleybol Erkekler 2. Lig 1. Grup´ta bulunan ve tamamı altyapı sporcularından oluşan İnegöl Belediyespor, Selçuk Belevi Gençlerbirliği´ni 3-0 yendi.
HEDEF SPORDA MARKA KENT OLMAK
HEDEF SPORDA MARKA KENT OLMAK
İnegöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Şevki Yücel, sportif eğitim uzmanları ve antrenörleri ile birlikte her yıl olduğu gibi 2018-2019 eğitim öğretim yılı başında yaptıkları okul ve kurum ziyaretlerine 6 okul ziyareti ile başladı.
İTSO´DAN TAM DESTEK
İTSO´DAN TAM DESTEK
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan, ‘Enflasyonla Mücadele Programı´na her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
AİLE KONUSU CİDDİYE ALINMAK ZORUNDADIR
AİLE KONUSU CİDDİYE ALINMAK ZORUNDADIR
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında “Ailede Manevi Eğitim” konusunda düzenlenen konferansta konuşan Araştırmacı Yazar Halil Atalay, “Aile ne kadar güçlü olursa, toplum da o kadar güçlü olur. Bundan dolayı da bizim toplumumuzda aileye çok büyük önem verilir” dedi.
KAYIT DIŞI ENGELLENMELİ
KAYIT DIŞI ENGELLENMELİ
İnegöl Müteahhitler Derneği yönetimi, derneğe yeni üye olan dekorasyon, dış cephe ve boya alanında faaliyet gösteren firma temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Yusuf Şehitoğlu, kayıt dışı ile mücadelenin şart olduğunu söyledi.
HAİN SALDIRIYA KINAMA
HAİN SALDIRIYA KINAMA
İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, Batman´ın Gercüş ilçesinde 7 askerimizin şehit olduğu, 2 askerimizin de yaralandığı hain saldırıyı kınadı.
TEMİZLİK ELÇİLERİ SAHAYA İNDİ
TEMİZLİK ELÇİLERİ SAHAYA İNDİ
İnegöl Belediyesi, İnegöl İlkokulu işbirliği ile bugün Sinanbey Mahallesinde temizlik konusuna dikkat çekmek için bir etkinlik gerçekleştirdi. Öğrenciler ellerinde çöp poşetleri ile sokağa inerek temizlik yaptı. Mahallelinin zillerini çalıp plastik şişeler bırakarak atık yağlarını bu şişelere doldurmalarını ve okula teslim etmelerini istediler.
DÜZENLEMELERİ YERİNDE İNCELEDİ
DÜZENLEMELERİ YERİNDE İNCELEDİ
İnegöl Belediyesi, Süleymaniye Mahallesinde 11 araçlık otopark alan ve yeşil alan düzenlemesi ile yine bu bölgede bulunan 9 adet koruluk alanın çevre düzenleme çalışmasını tamamladı. Yapılan düzenlemeyle bölge modern bir görünüme kavuştu.
Bursa Hava Durumu
Bugün
Sağanak
10°
Cumartesi
Sağanak
11°
Pazar
Fırtına
16°
Pazartesi
Bulutlu
15°

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30