Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
AİLELERDEKİ DURUM VAHİM
AİLELERDEKİ DURUM VAHİM
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında 8 haftalık eğitimler sona erdi. Eğitimlerin ardından yapılan sınavda dereceye giren çiftler için Cuma akşamı ödül töreni düzenlendi. Kursa katılanlar da sertifikalarını bu törende aldı.
MOBİLYACILARA YENİ BAŞKAN
MOBİLYACILARA YENİ BAŞKAN
Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği 2. Olağan genel kurulunu Perşembe günü gerçekleşti. Devrin Düğün salonunda tek liste ile gerçekleşen kongrede Erdin Topal başkanlığa getirildi.
KALICI HALE GETİRİLMELİ
KALICI HALE GETİRİLMELİ
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, KDV indirimi ile iç piyasanın yüzde 30 büyüdüğünü belirtti.
KİRA BEDELLERİNE GÜNCELLENDİ
KİRA BEDELLERİNE GÜNCELLENDİ
İnegöl Belediyesi Aralık ayı olağan Meclis Toplantısı bugün Belediye Ek Hizmet Binasında bulunan Meclis Salonunda gerçekleştirildi.
BAŞKAN TABAN´A ZİYARET
BAŞKAN TABAN´A ZİYARET
İnegöl Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul idarecileri ve okul aile birliği, Belediye Başkanı Alper Taban´a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
112 NOKTASINA ZİYARET
112 NOKTASINA ZİYARET
Belediye Başkanı Alper Taban, 112 acil sağlık hizmetleri haftası nedeniyle İnegöl 2 No´lu acil sağlık hizmetleri istasyonunu ziyaret etti.
ASIL ENGEL DÜŞÜNCE ENGELİ
ASIL ENGEL DÜŞÜNCE ENGELİ
Belediye Başkanı Alper Taban, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İnegöl Belediyesi´nde görev yapan engelli personelle buluştu.
´´BİZ ENGELLİ DEĞİL FARKLIYIZ´´
´´BİZ ENGELLİ DEĞİL FARKLIYIZ´´
03 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İlçe Kapalı Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler hazırladıkları şovlarla izleyenleri büyüledi. “Biz engelli değil farklıyız” mesajının verildiği programda, engelli bireylere dikkat çekildi.
İNEGÖL ENGELLİLER İÇİN SOKAKTA
İNEGÖL ENGELLİLER İÇİN SOKAKTA
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle İnegöl Belediyesi ve İZED (İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği) işbirliğinde farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Tarihi İnegöl Mehteri öncülüğünde yapılan yürüyüşle engelli vatandaşlara dikkat çekildi.
ORTAK ÇALIŞMA YÜRÜTÜLECEK
ORTAK ÇALIŞMA YÜRÜTÜLECEK
İnegöl Belediyesi, Bütünşehir yasasıyla birlikte köy statüsünden mahalle statüsüne dönüşen yerleşim alanlarında bulunan Afete Maruz Bölgelerin (AMB) haritalara sayısal ortamda işlenmesi ve alan haritalarının günümüz koşullarına uygun olarak revize edilmesi için çalışmalara başladı. Çalışmalar Büyükşehir ve Bursa İl Afet Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülecek.
BİZLERE DESTEK OLUN
BİZLERE DESTEK OLUN
Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Göçmen Camii cemaatiyle bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Taban, 2019-2024 döneminde alt yapıyla ilgili yapılacak çalışmalar değinerek; “2019-2024 dönemi arasında inşallah en güzel ve en hızlı şekilde alt yapı sorununu çözümleyerek, beraberindeki üst yapı faaliyetlerini, kaldırımlarla ilgili, yollarla ilgili eksiklerimizi de tamamlayarak güzel bir şehir hayata geçirmek istiyoruz” dedi.
DOĞANSPOR KAZNAMAYA DVEAM EDİYOR
DOĞANSPOR KAZNAMAYA DVEAM EDİYOR
Doğanspor deplasmanda, Karacebey Gençlerbirliği spor´u 2-0 yenerek çıkışını sürdürmeye devam etti.
İNEGÖL´DE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ
İNEGÖL´DE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ
Muhtarlara yönelik düzenlenen buluşmada konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, önümüzde yerel seçimler olduğuna dikkat çekerek; “Önümüzde seçimler var devam eden veya yeni muhtarlar, Başkanlar olur fark etmez ama önemli olan İnegöl´ün vakit kaybetmeden kalkınmasıdır” dedi.
TABAN´A ZİYARET
TABAN´A ZİYARET
İnegöl Kütahyalılar ve Domaniçliler Derneği´nin gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, şehirdeki tüm STK´ların baş tacı olduğunu ifade ederek; “Bu şehri hep birlikte el birliği ile en güzel yere getirmek hedefimizdir.” dedi.
GENÇLERİMİZE ÖNEM VERMELİYİZ
GENÇLERİMİZE ÖNEM VERMELİYİZ
İnegöl´ün Sesi Liseler Arası Halk Müziği Ses Yarışması Başlıyor 27/11/2018 14:10 İnegöl Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek İnegöl´ün Sesi Liseler arası Halk Müziği Ses Yarışması başlıyor.
HEDEFİMİZ İNEGÖL´Ü EN GÜZEL YERE GETİRMEK
HEDEFİMİZ İNEGÖL´Ü EN GÜZEL YERE GETİRMEK
İnegöl Kütahyalılar ve Domaniçliler Derneği´nin gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, şehirdeki tüm STK´ların baş tacı olduğunu ifade ederek; “Bu şehri hep birlikte el birliği ile en güzel yere getirmek hedefimizdir” dedi.
İLK ADAY BAŞVURUSUNU YAPTI
İLK ADAY BAŞVURUSUNU YAPTI
İYİ Partide İlk Meclis Üyesi Aday Adayı Seçim startını veren İYİ Parti´de İnegöl Belediyesi meclis üyeliği aday adaylık başvurusu yapan Sevda Memiş başvuru dosyasını İYİ PARTİ Başkan vekili Ahmet Döğen´e verdi.
DOĞANSPOR GALİBİYETEDEVAM EDİYOR
DOĞANSPOR GALİBİYETEDEVAM EDİYOR
Bursa 1. Amatör Küme Lig´i 1.Grupta 7. hafta karşılaşmasında İnegöl Doğan spor, deplasman da Karacabey Gençlerbirliği´ne konuk oldu.
TEBESSÜM ÇADIRI
TEBESSÜM ÇADIRI
Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Sani Konukoğlu Camisi cemaatiyle bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Taban; “Ben bu şehirde tebessüm eden, gülümseyen, huzurlu ve mutlu yaşayan insanların oluşmasını arzu ediyorum. Ekonomisi iyileşmiş, refahı artmış, standartları yükselmiş insanlar arzu ediyorum. Bunun için de çabalıyorum” dedi.
BAŞKAN TABAN´A ZİYARET
BAŞKAN TABAN´A ZİYARET
Kısa bir süre önce olağan genel kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetimini belirleyen İnegöl Ertuğrulgazi Derneği, protokol ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
ÖZDEMİR YENİDEN TÜGİK YÖNETİMİNDE
ÖZDEMİR YENİDEN TÜGİK YÖNETİMİNDE
Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) tarafından 16 Kasım´da gerçekleştirilen 6. Olağanüstü Seçimli Genel Kurultay´da yeni yönetim belirlendi. İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, yeni yönetim kurulunda da yerini aldı.
DIŞ TİCARET SEMİNERİ
DIŞ TİCARET SEMİNERİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), üye firmaların üst düzey yöneticileri, dış ticaret personeli ve dış ticaret konusunda yetkinlik kazandırılmak istenen idari personele yönelik dış ticaret eğitimi düzenliyor. 21 Kasım Çarşamba günü geçekleştirilecek eğitim programına katılanlara sertifika verilecek.
YEMEDİĞİN BİR ŞEYİ CİLDİNE SÜRMEYECEKSİN
YEMEDİĞİN BİR ŞEYİ CİLDİNE SÜRMEYECEKSİN
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında İnegöllülerle buluşan Dr. Ahmet Saçu, “Helal ve Doğal Beslenmenin Ailede Yeri ve Önemi” konulu seminerde cildin de canlı bir organ olduğuna dikkat çekerek; “Yemediğin bir şeyi cildine sürmeyeceksin. Çünkü cilt canlı bir organdır. Siz sabah kahvaltınızda rujunuzu ekmeğe sürüp yiyebiliyorsanız o zaman kullanın” dedi.
EN BÜYÜK HAZİNE BİLGİ
EN BÜYÜK HAZİNE BİLGİ
Vehbi Koç İlkokulu 3-K sınıfı öğrencileri, Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle Adıyaman İnlice İlkokuluna 557 kitap bağışında bulundu. Kampanyaya İnegöl Belediyesi de destek vererek 3-K sınıfı öğrencilerinin kitaplarıyla birlikte Adıyaman Taşkuyu İlkokuluna 200 adet kitap bağışında bulundu. Belediye Başkanı Alper Taban, bu örnek davranışları nedeniyle 3-K sınıfı öğrencilerini ziyaret ederek tüm öğrencilere kitap hediye etti.
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ARKANIZDAYIZ
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ARKANIZDAYIZ
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Ahıska sürgününün 74. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; “Ahıska Türklerinin sürgünü hala devam etmektedir ve acılar hala dinmiş değildir!” dedi.
ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO), çalışanlarda mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu aranan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretiyle ilgili eğitim programı tamamlandı.
5 KİŞİ DAHA BAŞVURDU
5 KİŞİ DAHA BAŞVURDU
5 KİŞİ DAHA BAŞVURDU
DEKAN PİRİNÇÇİ´DEN BAŞKAN TABAN´A ZİYARET
DEKAN PİRİNÇÇİ´DEN BAŞKAN TABAN´A ZİYARET
Ekim ayında UÜ İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı olarak göreve başlayan Prof. Dr. Ferhat Pirinççi, Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti
YUVALARI YIKAN 2 AİLE TİPİ VAR
YUVALARI YIKAN 2 AİLE TİPİ VAR
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında İnegöllülerle buluşan Eğitimci-İlahiyatçı İsmail Güler, “Kadın Fıtratı” konulu seminerde eşlerin birbirine riayet etmesinin önemine dikkat çekerek; “Eşler birbirine Allah´ın emanetidir.
ADAY ADAYI OLDU
ADAY ADAYI OLDU
İnegöllü işadamı Umut Ortakçı, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

/resimler/2018-3/19/0926333429857.jpg

Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30